Jokić blistao i u Indijani, Bobi dobar, Buker ubacio 70 poena

March 25, 2017, 8:34 am

Mladi srpski centar je tako nastavio sa fenomenalnim partijama ove sezone, koje drže njegove Nagetse u plej-of zoni Zapadne konferencije.

Jokić je u Indijani igrao 34 minuta i za to vreme ubacio 30 poena (šut iz igre 12/18), uz 17 uhavćenih lopti i 5 asistencija, od čega je jedan bila spektakularna – iza glave Čendleru. Na sve to, dodao je i jednu ukradenu loptu.

Denver je na kraju slavio važnu pobedu od 125:117 i tako zadržao osmu poziciju.

Najveću pomoć Jokić je imao od Vilsona Čendlera 24 i Danila Galinarija sa 21 poena, dok je kod domaćina najbolji bio Pol Džordž sa 27 koševa.

Indijana je, pak, ovim porazom dozvolila Čikagu, Majamiju i Denveru da stignu na dvega dve pobede razlike od sedmog mesta na Istoku, koje trenutno drže Pejsersi.

Prethodne noći zapažen je bio i drugi srpski košarkaš Boban Marjanović, nakon što je za samo 12 minuta dao 15 poena na gostovanju Orlandu 87:115.

Visoki centar je imao samo jedan promašaj (5/6 za dva, 5/5 penali), uz četiri skoka, i tako nagovestio da bi mogao da ima daleko veću minutažu u nastavku sezone.

Ipak, veče u NBA ligi obeležio je košarkaš Finiksa Devin Buker sa neverovatnih 70 pogodaka u porazu u Bostonu 130:120, a domaćina je do trijumfa predvodio Ajzea Tomas sa 34.

Buker je postao je tek šesti igrač u istoriji NBA lige sa 70 ili više poena na jednom meču, posle Vilta Čembrlena, Dejvida Tompsona, Dejvida Robinsona, Eldžina Bejlora i Kobija Brajanta.