Jelena prošla, čeka je Kvitova

May 14, 2015, 7:01 am

Meč je trajao tačno dva sata, a u osmini finala Jelena će igrati sa Petrom Kvitovom, koja je preokrenula od 2:5 u trećem setu i dobila Karin Knap sa 6:3, 4:6, 7:6.

U prvom setu Jelena je ključni brejk napravila pri rezultatu 4:3, a u preostala dva gema na svoj servis nije imala problema, čak je imala i šanse da još jednim brejkom reši set.

Mnogo neizvesnija borba viđena je u drugom setu u kojem je Slovakinja vodila sa 3:0 i 4:1. U vrlo dugom sedmom gemu Jankovićeva je vratila brejk, a onda je u 12. gemu spasla i dve set lopte.

Kada je to učinila, psihička prednost u taj brejku bila je na njenoj strani, pa je JJ od rezultata 1:2 vezala šest poena i došla do trijumfa za tačno dva časa igre.

Sa Kvitovom, protivnicom u osmini finala, Jelena je igrala pet puta i skor je 3-2 za Čehinju. Poslednji put igrale su u Dohi kada je Jankovićeva predala meč početkom drugog seta, a ovo će biti njihov prvi duel na šljaci.