Inter “diše za vratom” Milanu

December 17, 2020, 7:42 am
Fudbaleri Intera pobijedili su Napoli 1:0 u utakmici 12. kola Serije A.

Trenutak odluke dogodio se u 73. minutu kada je iz penala pogodio Romelu Lukaku.

Prethodno je golman Davide Ospina oborio Matea Darmijana, a sudija pokazao na “bijelu tačku”.

Ekipa sa “Đuzepe Meace” je tako realizovala brojčanu prednost zbog isključenja Lorenca Insinjea malo prije gola.

Inter je upisao tri boda i sada se nalazi na samo jedan od velikog rivala Milana, koji je remizirao u Đenovi.

Srpski reprentativac Dušan Vlahović bio je strijelac u remiju svoje Fiorentine i Sasuola u Firenci 1:1.

Hamad Traore je doveo goste u vođstvo, za koje je u posljednjih 10 minuta šansu dobio Filip Đuričić, a Srbin je postavio konačan rezultat.

Učinio je to iz penala poslije faula nad Frankom Riberijem.

U ostalim mečevima Bolonja Siniše Mihajlovića mogla je do velikog preokreta na gostovanju Speciji, ali Musa Berou nije realizovao penal za pobjedu 3:2 poslije dva gola zaostatka.

Sampa je slavila u Veroni kod Darka Lazovića 2:1, dok su Parma i Kaljari igrali 0:0.