Helsinkiju nedovoljna pobjeda kod kuće, Zvezda ide dalje

August 1, 2019, 6:42 am

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona iako su poraženi na gostovanju Helsinkiju u revašu drugog kola.

Zvezda je u Helsinkiju poražena sa 2:1, ali je zahvaljujući pobjedi od 2:0 kod kuće ostvarila plasman u narednu rundu.

Finci su dobro otvorili utakmici, krenuli su od starta da pritiskaju zadnju liniju Zvezde, međutim stopostotnih šansi nije bilo.

Oba sastava su imala polušanse, ali to nije bili dovoljno da se savladaju Rudakov, odnosno Borjan. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:0.

Na startu drugog poluvremenu, iz prve akcije – šok za Zvezdu. Odbrana šampiona Srbije loše je reagovala, Dalstrom je to iskoristio i savladao Borjana.

Poslije samo dva minuta moglo je da bude i 2:0, ali je golman Zvezde reagovao i tom prilikom se umalo povrijedio. Crveno-bijeli su poslije primljenog gola zbili redove i ubrzo izjednačili.

Marin je sjajnim pâsom pronašao Jovančića, a ovaj je uz malo sreće uspio da savlada Rudakova. Igrao se 56. minut.

Ovim golom Zvezda je praktično riješila pitanje pobjednika dvomeča, jer je Helsinkiju bilo potrebno još tri pogotka u mreži ekipe Vladana Milojevića.

Helsinki je uspio još samo jednom da zatrese mrežu Zvezdu i to u drugom minutu sudijske nadoknade. Strijelac gola bio je Riski.

Zvezda će u trećem kolu igrati protiv Kopenhagena ili TNS-a. U prvom meču Danci su slavili 2:0. Prvi meč odigraće 6. ili 7. avgusta, dok je revanš 13.