Golman odbranio pet penala i odveo "amaterski" klub u polufinale

March 4, 2020, 8:06 am

Fudbaleri Sarbrikena napravili su najveće iznenađenje u istoriji Kupa Njemačke, jer su pobjedom nad Fortunom iz Dizeldorfa postali prvi četvrtoligaš koji se domogao polufinala!

Ovaj amaterski tim je slavio poslije lude penal serije, gdje je njihov golman Danijel Balc odbranio čak četiri penal. S tim da je “skinuo” jedan i u regularnom dijelu.

Domaćin je poveo u 31. minutu preko Janickea, da bi se Fortuna spasila u 90. preko Jorgensena. Prethodno je Balc Heningu odbranio udarac sa bijele tačke u 83. minutu.

Nakon 30 minuta produžetaka nije bilo golova, a onda je uslijedila drama. Domaćin je mašio penale u 1. i 4. seriji, dok je Fortuna bila neprecizna u 3. i 5.

Zatim je i Andrist bio neprecizan u 6. seriji i Fortuna je ponovo imala šut za pobjedu. Međutim, Balc je odbranio udarac Cimermana, a onda i Jorgensena u 10. seriji za 7:6. Ukupno 8:7.