Golden Stejt poveo sa 2:0 u finalu

June 5, 2017, 7:24 am

Košarkaši Golden Stejt voriorsa savladali su ekipu Klivlend kavalirsa kod kuće rezultatom 132:113 u drugoj utakmici finala NBA lige.

Najraspoloženiji u redovima Golden stejta bili su Durent sa 33, Kari sa tripl-dablom sa 32 poena, deset skokova i 11 asistencija i Tompson sa 22 postignuta poena.

Kod Klivlenda tripl-dabl zabilježio je Lebron Džejms sa 29 poena, 11 skokova i 14 asistencija, a jedinu pomoć imao je u Lavu koji je postigao 27 i Irvingu koji je postigao 19 poena.

Gosti su znatno energičnije ušli u meč, traživši svaku moguću priliku da trče u tranziciji i dolaze do što lakših poena.

Nakon odličnih uvodnih minuta Kevina Lava, stigao je silovit odgovor Ratnika koji su na leđima Durenta, Karija ali i Grina uspjeli da naprave seriju 13:2 i naprave osjetniju prednost nad Klivlednom. Kavse je u život vratio Džejms, ali Klivlend već u prvoj četvrtini nije imao odgovor za napadačku raspoloženost domaćih, koji su u prvoj deonici postigli čak 40 poena.

Čak tri puta je tim iz Ouklenda u prvom poluvremenu imao dvocifrenu prednost ali se Klivlend na krilima Lebron Džejmsa konstantno hvatao rezultatski priključak. Uz veoma dobre minute Imana Šamperta sa klupe, kao i nešto bolji napadački period Kajrija Irvinga, branilac trofeja je uspeo u jednom trenutku da smanji deficit na samo jedan poen, a na poluvrijeme da ode sa tri poena zaostatka.

Treća dionica potpuno je protekla u znaku Ratnika, koji su preko šuterski veoma raspoloženih Karija i Tompsona došli do maksimalnih 15 poena prednosti.

Klivlend se previše mučio u tom periodu i dosta su im nedostajali poeni Irvinga i Lava, ali i pravog doprinosa nekog od igrača sa klupe.

Posljednja četvrtina bilo je odrađivanje posla Voriorsa, koji su meč ponovo završili sa rezervnom postavom, jer su prije toga Kari i Durent trojkama potpuno ugasili nade Klivlenda za povratak.

Godlen stejt je ostvario i drugu pobjedu i tako odbranio prednost domaćeg terena.

Naredni meč igra se u noći između srijede i četvrtka u 3 časova, a Klivlend će biti domaćin.