Golden Stejt nastavio pobjednički niz (VIDEO)

December 3, 2022, 7:12 am

Partija startera Golden Stejta kakve nismo viđali ove sezone.

Golden Stejt Voriorsi pobjedili su Čikago Bulse na domaćem terenu 119:111.

Ovo je četvrta pobjeda Voriorsa na posljednjih pet mečeva, a do nje su je vodili igrači iz startne petorke i Džordan Pul. Ubacio je Pul 30 poena, dok je četiri manje dodao Klej Tompson. Kari je postigao 19 poena, a Drejmond Grin je uz 13 poena uhvatio devet skokova i dodao deset asistencija.

Sa druge strane, ništa lošiju partiju odigrali su i Bulsi u kojima je prednjačio Vučević sa 23 poena, dok je Lavin dodao manje. Derozan nije imao pretjeran poenterski učinak, ali je uz 16 poena podijelio sedam asistencija i uhvatio šest skokova.

Vodili su Voriorsi konstantno ovde tokom cijele utakmice, u jednom trenutku treće četvrtine imali čak i 18 poena prednosti, ali je Čikago nekako uspio da se vrati brutalnom serijom 19:4, Ipak, nakon toga ponovo se domaćin odvojio i na kraju slavio.

Juta Džez ostvarila je drugu uzastopnu pobjedu nakon serije loših rezultata, a ovaj put bili su bolji od Indijana Pejsersa, 139:119.

Još u prvom kvartalu Juta je na leđima uvodne petorke razbila protivnika i imala 14 poena prednosti. Tokom druge četvrtine ta prednost je još više porasla, međutim uspjevaju u jednom momentu da se vrate gosti.

Samo nakratko. Ponovo Džezeri prave seriju i odlaze na 20 razlike, odakle za Pejserse nije bilo nazad. U poraženoj ekipi istakli su se Majls Tarner sa 18, odnosno Haliburton i Smit sa po 14 poena.

U redovima Jute Lauri Markanen ispoštovao je svoj prosjek i postigao 24 poena uz 13 skokova, dok je Kesler dodao četiri manje. Klarkson je imao 19 poena, a Sekston 18.