Francuzi osvojili bronzu, “orlovi” bez medalje

September 20, 2015, 2:33 pm

“Orlovi” bez odgovora na raznovrsnu igru Francuza, i raspoloženog Rudija Gobera. Porazu je kumovao i loš šut za tri poena – 31 pokušaj, osam ubačenih.

Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspjela da osvoji bronzu na prvenstvu Evrope, pošto je u utakmici za treće mjesto izgubila od selekcije Francuske sa 81:68 (16:16, 21:16, 21:12, 23:24).

Poraz u polufinalu od Litvanije, očigledno je bio veliki udrac za izabranike Aleksandra Đorđevića. Danas im ništa nije polazilo od ruke, za razliku od razigranog domaćina.

Često spominjanja odbrana tokom pripremnog perioda sada je zatajila. Ništa bolje nije bilo ni u fazi napada.

Uporno su “orlovi” forisirali šut za tri poena, koji ih nikako nije služio. Od 31 pokušaja pogodili su osam trojki, a posebno su neuspješni bili kapiten Miloš Teodosić (0-6), Stefan Marković (2-6), Nemanja Bjelica (2-6), Bogdan Bogdanović (2-6) i Zoran Erceg (0-3).

Krajem treće četvrtine “orlovi” čak četiri minuta nisu uspjeli da pronađu put do koša, što su Francuzi iskoristili, došli do maksimalnih plus 16 (58:42) i već tada riješili pitanje pobjednika.

Finalna utakmica između Španije i Litvanije igra se večeras od 19 sati.