Francuska izbacila Englesku; Kejn tragičar

December 10, 2022, 9:25 pm

Francuska je četvrti polufinalista svjetskog prvenstva u Kataru, nakon što su večeras pobjedili reperezentaciju Engleske rezultatom 2:1.

Pobjedniči gol za trikolore postigao je Žiru u 78. minutu.

Francuzi su od početka utakmice pokušali nametnuti svoj stil igre. To je dalo rezultat već u 17. minutu kada je Orelijen Čuamen udarcem sa preko 20 metara donio prednost trikolorima.

Englezi su se nakon primljenog pogotka trgli i pokušali što prije postići izjednačujući pogodak, najviše preko kapitena Kejna koji je u nekoliko navrata pokušao prijetiti golu Lorisa.

Englezi su u nekoliko navrata tražili i jedanaesterac ali sudija se nije oglasio.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću Francuza.

Kako je završeno prvo tako je počelo i drugo poluvrijeme.

Englezi su pojačali napade a rezultat je jedanaesterac koji Kejn u 54. minuti pretvara u pogodak.

Izjednačujući pogodak kao da je dao krla englezima koji su u nekoliko navrata pokušali ugroziti gol Francuske. Prijetnja Lorisu su podjednako bili Kejin i Saka, a veliku šansu je propustio i Megvajer.

Ipak u 78. minutu Žiru se odlično snalazi u šesnaestercu Engleza i dovodi Francusku u vodstvo.

Ali ni ovaj pogodak pred sam kraj nije mogao garantovati da je sve gotovo.

Igrao se 82. minut kada je jedan kontaktu u kaznenom prostoru Francuske  sudija Sampajo, nakon konsultacija sa VAR sobom okarakterisao kao još jedan penal za Engleze.

Ken je još jednom preuzeo odgovrnost na sebe ali ovoj put nije bio siguran. Loptu je poslao iznad gola.

Nakon toga Francuzi su utakmicu priveli kraju i zasluženo slavili prolaz u polufinale svjetskog prvenstva u Kataru.