Finale Istoka: Seltiksi savladali Majami, serija se vraća u Boston (VIDEO)

May 24, 2023, 7:40 am

​Valjda ne može da se bude bliži eliminaciji, Seltiksi su bili na ivici i uspjeli da podignu glavu. Suočili su se sa 0:3 i minus 9 u trećoj četvrtini, u tom trenutku zaigrali su daleko najbolju košarku u ovoj seriji, te savladali Majami. Na kraju 33 poena, 11 skokova Tejtuma, ugrađenih u pobjedu od 116:99.

Dominirali su “Kelti” u posljednjoj četvrtini, serija 18:0 u posljednja tri minuta treće četvrtine je potpuno promijenila utakmicu.

Džajlen Braun je postigao 16 poena, Grant Vilijams dodao 14, serija se vraća u Boston, Majami i dalje ima velikih 3:1. Podsjetimo niko se u istoriji nije vratio u blizu 150 pokušaja od 0:3 i dobio seriju.

Batler je na drugoj strani brojao do 29, za 14 minuta u drugom poluvremenu njegov tim je bio u minusu 26 poena, strašan pad u igri.

Gejb Vinsent je postigao 17 poena, Kejleb Martin 16, Adebajo 10. Hit se ispromašivao za tri poena i mada ni Boston nije blistao, ipak partija domaćih u drugom poluvremenu bila je ispod svakog kriterijuma za konferencijsko finale.

Tejtum je inače postigao tokom meča 220. trojku u plej-ofu za Seltikse i time na vječnoj klupskoj listi pretekao Pola Pirsa.

Serija se dakle vraća u Boston, sljedeći meč je u noći između četvrta i petka, Jokić i Denver čekaju u borbi za prsten, početak finala je predviđen za 1. jun, videćemo hoće li do tada biti poznat šampion Istoka.

(Nezavisne – Foto: Twitter / Printscreen)