Federer u polufinalu Majamija

March 31, 2017, 7:27 am

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u polufinale Mastersa u Majamiju, pošto je Čeha Tomaša Berdiha pobedio sa 2:1, po setovima 6:2, 3:6, 7:6. Meč je trajao dva sata.

Sjajan meč za teniske sladokusce odigrali su Federer i Berdih. Prikazali su sve ljepote ovog sporta. Meč pun dinamike, preokreta, velike borbe i na kraju pozdrav dva rivala. Slavio je Švajcarac.

Na samom startu meča Federer je oduzeo servis protivniku, što je donekle i usmjerilo prvi set. Švajcarac je čuvao prednost brejka, Berdih je napadao, ali nije uspio da uzvrati. U sedmom gemu Federer ponovo dolazi do brejka, a potom je bio siguran na svoj servis za konačnih 6:2 u prvom setu.

U drugom setu vodila se ravnopravna borba, a odlučujući je bio osmi gem, kada Berdih uspijeva da oduzme servis protivniku i povede sa 5:3. U narednom gemu Berdih osvaja set – 6:3.

Velika borba u odlučujućem setu. Prvo je do prednosti stigao Švajcarac u šestom gemu – 4:2. Kada se očekivalo da će rutinski privesti set i meč kraju, Berdih uspijeva da vrati brejk i sa tri vezana gema stigne do izjednačenja – 5:5, iako je u desetom gemu spasao jednu meč-loptu Federera.

Pobjednik meča odlučen je u taj-brejku. Oba tenisera gube svoje servise na startu taj-brejka, po dva. Švajcarac prvi dobija svoj i vodi sa 3:2. Potom je i Berdih bio siguran na servisu. Uslijedio je miran period igre u kome su oba tenisera čuvala svoj servis. Prvi je do mini-brejka stigao Čeh, za 5:4. Potom na svoj servis dolazi do dve meč-lopte. Propušta prvu na svoj servis, kao i drugu na servis protivnika, za 6:6.

Potom Federer dolazi do meč-lopte na servis Čeha. Koristi je – 8:6 u taj-brejku.