FA Kup: Čelsi tek nakon penala izbacio Norič

January 18, 2018, 8:08 am

U ponovljenom meču treće runde FA Kupa, Čelsi je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca elminisao Norič, i u narednom kolu igraće na svom terenu protiv Njukasla.

Na Stamford Bridžu nije bilo golova u prvih 45 minuta, iako su oba tima po jednom pogađali okvir gola (Drinkvoter i Nelson Oliveira), a početak meča je inale kasnio 15 minuta zbog gužve u metrou.

U nastavku utakmice u 55. minutu Kenedi je bio asistent, a iz peterca gol je postigao Miču Bačuai za 1:0.

Norič se nije predavao, nakon primljenog gola je imao dve velike prilike za izjednačenje, prvo je Marfi pogodio stativu, a zicer Džejmsa Medisona odbranio je golman Kabaljero.

Ipak, u poslednjim trenucima šok na Stamford Bridžu – Džamal Luis glavom smešta loptu u mrežu Čelsija za 1:1, nakon čega su usledili produžeci.

U dodatnih 30 minuta, Čelsi je ostao sa devet igrača na terenu, pošto su crvene kartone dobili Pedro i Morata.

U penal-seriji, presudna je bila odbrana Kabaljera Oliveiri, a prolaz Čelsija overio jeEden Azar golom u poslednjoj seriji za pobedu od 5:3.

Vigan je napravio iznenađenje i eliminisao premijerligaša Bornmut, ubedljivim trijumfom od 3:0. Svonsi je golovima Ajua i Bonija savladao Vulverhempton 2:1.

Izvor: sportklub.rs