Eurokup: Zvezda deklasirala Galatasaraj

October 30, 2018, 8:02 pm

Košarkaši beogradske Crvene Zvezde deklasirali su večeras u okviru 5. kola Eurokupa turski Galatasaraj 87:57.

Crveno – beli su furiozno krenuli, a već nakon prvih 10 minuta imali su 13 poena prednosti (26:16). I drugi period Zvezda je riješila u svoju korist, a na odmor se otišlo sa rezultatom 44:26. Nastavak  susreta protekao je takođe u znaku domaćih. Nakon treće četvrtine prednost Beograđana narasla je na 22 poena prednost, a nakon 40 minuta, u konačnici, na semaforu je pisalo 87:57.

Zvezdu je ka četvrtom evropskom trijumfu vodio Amerikanac Regland koji je postigao 21 poen, dok je njegov sunarodnjak Baron dodao 16. Kod gostiju raspoloženiji od ostalih bio je Tai Webster sa 16 poena.

Sa omjerom od četiri pobjede i jednim porazom, Zvezda je zasjela na čelo grupe A, dok je Galatasaraj svojim trećim porazom nazadovao na tabeli za jedno mjesto.