Eriksen se vratio na sjajan način

March 27, 2022, 6:25 am

Kristijan Eriksen postigao je gol dva minuta poslije povratka u reprezentativni fudbal.

Prošlo je 287 dana otkako je Kristijan Eriksen na utakmici Evropskog prvenstva imao srčani zastoj. Sjajni danski fudbaler se borio za život, a ne samo da je uspio u toj borbi, nego se vratio profesionalnom igranju – a sada i uspjesima sa nacionalnim timom svoje zemlje.

Odličan prijateljski meč odigrali su Holandija i Danska, u kojem je domaći tim slavio sa 4:2.

Bergvajn je postigao gol za domaći tim u 16. minutu, da bi četiri minuta kasnije Vestergard donio izjednačenje polufinalistima kontinentalnog šampionata prošle godine.

Nejtan Ake je vratio prednost svojoj selekciji u 29. minutu, a u 38. minutu Depaj je iz penala uvećao prednost Holandije.

Eriksen je zamijenio Lindstrema u 46. minutu, uz ovacije stadiona, ali i klupe oba tima. Fudbaler Brentforda postigao je gol u 48. minutu. Eriksen je mogao do još jednog gola, ali je pogodio stativu.

Meč u kome je Eriksen 110. put obukao dres svog nacionalnog tima igran je u Amsterdamu, na stadionu Ajaksa u kojem je i Eriksen nastupao.

Bergvajn je vratio prednost od dva gola i postigao je konačan rezultat golom u 71. minutu.

(RTS – Foto: Arhiva)