EP: Srpkinje povele 5:1, pa izgubile

January 11, 2016, 8:09 pm

Srpkinje su ispustile četiri gola prednosti iz prvih šest minuta (5:1), a koštala ih je slaba realizacija napada sa igračicom više u polju.

Naše reprezentativke su postigle samo jedan gol iz šest takvih situacija, uključujući i odlučujući u poslednjoj sekindi kada je izblokiran šut Jelene Vuković za izjednačenje.

Srbiju je sa četiri gola predvodila upravo Vukovićeva, tri je dala Dragana Ivković, a dva Tijana Jakovljević. Vladana Jovetić je ostvarila šest odbrana od 20 šuteva ka njenom golu.

S druge strane, Klaudija Blomenkamp je dala četiri gola za Nemačku, a od 28 šuteva svog tima, ona je pokušala čak 13 puta. Tri gola dala je Klaudija Kern.

Srpkinje su pogocima Vukovićeve (tri) i Ivkovićeve (dva) stigle do 5:1 posle samo šest minuta igre, ali su Nemice u poslednja dva minuta prvog perioda smanjile na 5:3, a početkom drugog kvartala i izjednačile.

Rivalke su preko kontranapada u drugom poluvremenu preokrenule rezultat, nakon čega se igralo gol za gol, s tim što su naše vaterpolistkinje jurile zaostatak.

Trideset sekundi pre kraja Blomenkamp postiže pobedonostni gol za Nemačku, nakon čega je Kern izblokirala pokušaj Vukovićeve.

Srpkinje u sledećem kolu grupe B igraju sa Hrvaticama, koje su na premijeri doživele debakl od Španije sa 29:3.