EP: Furiozni Portugal sa 8:1 ispratio Azerbejdžan, Španija u polufinalu

February 7, 2018, 8:14 am

Futsal reprezentacija Portugala plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je sa 8:1 pobedila Azerbejdžan.

“Gosti” na ovom meču sitgli su do gola prednosti već u prvom minutu kada je Kardoso iskoristio slabu interevenciju Souse.

Ipak to nije omelo favorizovane Portugalce, koji su do poluvremena već preokrenuli na 5:1.

Dva gola je postigao Kari, jedan Varela, dok je dva put strelac bio i najbolji futsaler sveta Rikardinjo.

U nastavku meča Portugal je postigao još tri gola, od kojih je dva ubacio, ponovo, Rikardinjo.

Portugal će u polufinalu igrati protiv Rusije koja je bila bolja od Slovenije sa 2:0. U drugom polufinalu se sastaju Kazahstan i Španija, koja je savladala minimalnim rezultatom Ukrajinu golom Pola.