Edin Džeko na naslovinic Gazete

October 3, 2021, 7:35 am

Inter je sinoć u gostima nakon preokreta pobijedio Sasuolo sa 2:1, a junak milanskog kluba bio je Edin Džeko.

Inter je sinoć gubio od Sasuola sa 1:0 kada je Berardi pogodio s bijele tačke, ali su gosti u drugom poluvremenu uspjeli da dođu do preokreta.

Odlučujući trenutak meča desio se u 57. minuti kada je Simone Inzagi napravio čak četiri izmjene, a na teren je poslao i Edina Džeku što se ispostavilo kao fantastičan potez.

Samo 30 sekundi kasnije Dijamant je iz prvog dodira s loptom postigao sjajan gol glavom za 1:1 nakon odličnog centaršuta Perišića.

Opis nije dostupan.

Džeko je u centru pažnje bio i u 78. minuti kada je na iskustvo uspio da izbori penal za svoj tim. Odgovornost s bijele tačke preuzeo je Lautaro Martinez koji je pogodio za 2:1 i važnu pobjedu aktuelnog prvaka Italije.

Nakon utakmice Džeko je dobio mnoštvo pohvala na svoj račun jer je pokazao da je u fantastičnoj formi iako ima već 35 godina. I ugledna La Gazzetta dello Sport posvetila je jutros svoju naslovnicu Džeku uz jednostavan naslov: “Magični Džeko”.

Treba istaći da je Džeko prvi fudbaler Intera koji je zabio šest golova u prvih sedam kola još od legendarnog Ronalda koji je to uspio da uradi u sezoni 1997/98.

Također, Džeko dijeli trenutno prvu poziciju liste strijelaca sa šest postignutih golova koliko ima i Ćiro Imobile.