Dva penala i Bejl dovoljni za pobjedu Reala u Kataloniji

August 27, 2018, 7:02 am

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Đironu sa 4:1, u drugom kolu LaLige.

Izabranici Đulena Lopetegija loše su otvorili meč i već posle 16 minuta igre su gubili. Garsija je odličnom varkom prevario odbranu Madrida i poslao loptu u mrežu.

Alaves – Betis 0:0

Real je krenuo da pritiska i u 39. minutu stigli su do izjednačenja. Mark Munijesa je skirivio penal, a potom ga je realizovao Serhio Ramos.

Na startu drugog poluvremena novi penal za Madriđane. Ovoga puta ulogu realizotora je preuzeo Karim Benzema i bio je precizan sa bele tačke.

Pobedu Reala potvrdio je Geret Bejl u 59. minutu. Isko je poslao odličan pâs Velšaninu, koji je kao brzi voz prošao po desnoj strani, a potom je rutinski savladao Bona.

Konačan rezultat postavio je Benzema u 80. minutu. Bejl je precizno centrirao, a Francuz je mirno odreagovao i postigao drugi gol na meču za konačnih 4:1.

Real Madrid u narednom kolu čeka Leganes, dok Đirona gostuje Viljarealu.