Durent i Kari vodili Golden Stejt do NBA titule

June 13, 2017, 8:21 am

Durent je postigao 39 poena, uz sedam skokova i pet asistencija, dok je Kari dodao 34. Odlični je bio i Andre Iguadala sa 20.

Kevin Durent je nastavio seriju fantastičnih igara, razbio odbranu Klivlenda, titulu vratio u Oukland a sebi doneo prvi šampionski prsten u karijeri. Durent je tokom ove finalne serije imao neverovatne rezultatske učinke i nijednu utakmicu serije nije završio sa manje od 31 poena. U odlučujućoj utakmici je imao 39 uz vanserijski procenat šuta iz igre 14/20 za 40 minuta na parketu.

Klivlendu na gostovanju u Oklendu nije bila dovoljna nova spektakularna utakmica Lebrona Džejmsa koji je postigao najviše poena na utakmici, a imao i podršku Kajrija Irvinga i Džej-Ar Smita, da produži seriju.

Džejms je postigao 41 poen i imao 13 kokova i osam asistencija, uz dobar procenat šuta, dok je Irving postigao 26, a Smit 25 poena.

Na početku utakmice se učinilo da će Klivlend opet prirediti iznenađenje i pobedom produžiti finalnu seriju. Gosti iz Ohaja su na kraju prve četvrtine imali i prednost od 37:33 koju su uvećali i do 41:33, a onda je na scenu stupio Kevin Durent…

Golden Stejt ubrzava tempo igre, čine odlučujući preokret i uspevaju da naprave seriju od 28:4 poena.

Durant je pogodio pet trojki i zasluženo došao do prve šampionske titule i MVP priznanja u finalu. Prvi prsten je uz Durenta osvojio i Dejvid Vest čija je borbenost na početku druge četvrtine držala konce Voriorsa da se protivnik ne odlepi previše u periodu kada su “Ratnici” promašivali.

“Ratnici” su uspeli rutinski da do kraja sačuvaju prednost, Lebronu Džejmsu nanesu peti poraz u finalima NBA lige, a svojoj franšizi donesu ukupno petu titulu u istoriji i drugu u poslednje tri godine.