Duel za bronzu: Đoković – Karenjo-Busta 4:5, Novaku potreban brejk

July 31, 2021, 6:53 am

Novak Đoković i Pablo Karenjo-Busta igraju u meču za treće mjesto teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju.

PRVI SET Đoković Karenjo-Busta 4:5

4:5 Osvojio je Đoković deveti gem na svoj servis, potreban mu je brejk u narednom kako bi sačuvao šansu za osvajanje prvog seta.

3:5 Ne posustaje Španac, bio je prilično siguran na svoj servis i opet ima dva gema prednosti, Novak servira za ostanak u setu.

3:4 Dobio je Nole sedmi gem i smanjio zaostatak.

2:4 Nije dozvolio Karenjo-Busta novu brejk priliku Novaku i sada ima dva gema prednosti.

2:3 Đoković pravi mnogo grešaka, to ga je koštalo izgubljenog servisa, Karenjo-Busta je napravio brejk u petom gemu.

2:2 Imao je srpski teniser brejk šansu i u četvrtom gemu, ali je nije iskoristio, Karenjo-Busta opet izjednačio.

2:1 Novak je opet bio siguran na svoj servis i dobio je treći gem.

1:1 Đoković je imao dvije brejk lopte, na,žalost nmije ih iskoristio, Španac je izjednačio na 1:1.

1:0 Nole je prvi servirao i dobio je prvi gem.

Srpski teniser je do sada odigraš četiri meča sa Špancem, a ostvario je četiri pobjede i poraz.

Poslije neuspjeha u polufinalu, u kom je bolji bio Aleksandar Zverev, Nole će pokušati da dođe do druge bronzane olimpijske medalje, a prvu je osvojio u Pekingu 2008. godine.

(Srpskainfo – FOTO: RUNGROJ YONGRIT)