Dončić pretekao Džordana, Slovenac briljirao

November 3, 2022, 7:53 am

Paskal Siakam je blistao, a oslabljeni Sparsi nisu imali nikakvu šansu da zaprijete. Lider Toronta je napravio tripl-dabl za samo 28 minuta, 22 poena, 11 asistencija i 10 skokova, na kraju -43, za San Antonio ovo je najveći poraz u istoriji franšize.

Luka Dončić je pretekao i Džordana. Naime, Slovenac je i u sedmoj utakmici sezone spakovao 30+ poena (33), dodao i 11 asistencija, pa se upisao u istoriju, ispred njega je samo Vilt Čembrlen. Ovo je jedinstveni podvig, jer je slavni Vilt to uradio prije 60 godina. Inače, Juta je pružila odličan otpor u Teksasu, uz Luku, u redovima domaćina povukao je Kristijan Vud, 17 od 21 poena dao je u drugom poluvremenu. Dalas je inače jurio -15 iz treće četvrtine i na kraju uspio da dobije goste koji igraju daleko iznad svih očekivanja.

Milvoki je izjednačio rekord franšize, sedam pobjeda na startu, jedini su neporaženi tim. a noćas je u Viskonsinu pao Detroit. Dva puta su Baksi, u jesen 1971. i prije pet godina dobili sedam prvih mečeva u sezoni. Janis nezaustavljiv, 32 poena i 12 skokova. Inače favorit je šutirao loše trojke, samo 26 odsto, ali se nije osjetilo jer su dominirali u reketu, 26 poena više od rivala i 17 skokova više.

Darijus Garland se vratio među Kavse poslije povrijede, obilježio je povratak sa 29 poena, imao je 12 asistencija, ona poslije koje je Donovan Mičel zakucao u produžetku protiv Bostona oduzela je dah. Klivlend ima strašan tim, ovo je druga pobjeda nad “Keltima” u manje od nedjelju dana. Boston je imao svoju šansu za pobjedu, ali je Džajlen Braun promašio sa sirenom.

Produžetak smo gledali i u Los Anđelesu, Lejkersi su poslije pet poraza na startu dobili dva meča u nizu. Noćas su pali Pelikansi, poslije drame, a junaci su bili rezervisti. Mat Rajan je pogodio u posljednjoj sekundi za produžetak, Loni Voker strašno bitan šut u dodatnih pet minuta, na kraju je brojao do 28. Entoni Dejvis je brojao do 20 uz 16 skokova, izgledalo je da su Lejkersi na podu, ali su ih promašena bacanja Dajsona Danijelsa, sekundu i po do kraja vratila u život. Nju Orleans je praktično poklonio pobjedu. Lebron je meč završio sa 20 poena, 10 skokova i 8 asistencija, na drugoj strani Zajon 27, sjajno veče MekKolima, 22 poena, 9 skokova i 8 asistencija ostalo je bez nagrade. Pelikansi su sada na 4:3.

Ali ispuštena pobjeda Nju Orleansa je ništa prema onome što su prokockali Niksi. Izgubili su +23 u “Medison Skver Gardenu”, a veče je na kraju pripalo sjajnom Dežonte Mareju. Najveće pojačanje Houksa tokom ljeta je ubacio 36 poena, rekord karijere! Na ruku su mu išle greške domaćina, oni su u trećoj četvrtini dali samo 10 poena, a imali isto toliko izgubljenih lopti!

Tajler Hero je heroj Majanija, pogodio je trojku dvije sekunde prije kraja, ukupno 26 poena pa je domaćin nekako dobio Sakrmaento, a naš Nikola Jović nije dobio šansu. Klipersi su i bez Kavaja prošli Teksas, Pol Džordž je dao 28, Markus Moris 21 poen, pa je tim sa Pacifika očekivano slavio u Teksasu protiv Hjustona za koji nije igrao Marjanović. Ni Marko Simonović nije ulazi u igru, Čikago je spustio Šarlot na 88 poena, Vučević je ubacio 14, uz 13 skokova, Goran Dragić odličan sa 16 poena, nadoknadio je loše veče DeRozana.

Dezmond Bejn je blistao u Oregonu, ubacio je 29 poena, Morant dodao 20, pa je Memfis slavio u Portlandu. Porzingis i Bil su u prvom meču večeri iskombinovali 59 poena, Vašington se radovao u Filadelfiji kojoj nedostaje Embid. Kamerunac je bolestan, nije u pitanju korona, propustio je treći meč u sezoni.

Rezultati:

Klivlend – Boston 114:113 pr. Majami – Sakramento 110:107 Njujork – Atlanta 99:112 Čikago – Šarlot 106:88 Hjuston – LA Klipers 101:109 Milvoki – Detroit 116:91 San Antonio – Toronto 100:143 Dalas – Juta 103:100 Portland – Memfis 106:111 LA Lejkers – Nju Orleans 120:117 pr.

RTRS (Foto: Instagram)