Đoković rutinski do trećeg kola

November 2, 2016, 7:34 pm

Naizgled sa pola snage, Novak Đoković je slomio otpor Žila Milera. Protivnik nije imao rešenja za igru našeg tenisera, pogotovo u prvom setu. U drugom je Luksemburžanin pružio nešto snažniji otpor. Ipak, morao je da položi oružje pred našim asom.

Odlična igra Novaka Đokovića od samog početka meča. Konstantno je pritiskao servis protivnika i čekao svoju šansu, a dočekao ju je u šestom gemu, kada koristi svoju prvu brejk šansu na meču i oduzima servis protivniku za vođstvo od 4:2. Novak potom propušta dve set-lopte na servis Milera, ali onda koristi drugu na svoj servis za 6:3 u prvom setu.

Đoković je bio superioran u prvom setu, jer, kada je servirao, Miler je osvojio samo tri poena, a od toga dva su bila Novakove dvostruke servis greške. Prvi set je trajao 35 minuta igre.

U drugom setu nešto bolja igra Milera, čak je uspeo da napravi brejk. Neizvesnost je trajala do samog finiša, Novak u devetom gemu oduzima servis protivniku. Potom rutinski osvaja svoj servis za 6:4 u drugom setu.

Tok meča:

18.22 – Novak stavlja tačku na ovaj meč, dobija svoj servis za konačnih 6:4 u drugom setu.

18.18 – Naš teniser oduzima servis Mileru, 5:4.

18.15 – Đoković ponovo sa nulom osvaja svoj servis, 4:4.

18.10 – Novak pritiska servis protivnika, 0:30. Miler uspeva da se izvuče i preokrene rezultat, 40:30. Usledila su još tri izjednačenje nakon prednosti za Luksemburžanina, koji potom vezuje dva poena i osvaja gem, 3:4.

18.04 – Novak lako osvaja svoj servis, 3:3.

17.29 – Gem sa nulom za Milera, 2:3.

17.57 – Miler pritiska servis našeg tenisera, 0:30. Novak stiže do izjednačenja. Ipak, protivnik osvaja prvu brejk šansu na meču. Nakon duge razmene Novak uspeva da se izvuče, izjednačenje. Usledila su još dva izjednačenje posle prednosti za našeg tenisera. Đoković potom vezuje dva poena i dobija gem, 2:2.

17.49 – Protivnik uz malo problema osvaja svoj servis-gem, 1:2.

17.45 – I naš teniser lako osvaja gem, 1:1.

17.41 – Miler bez problema osvaja uvodni gem drugog seta, 0:1.

17.35 – Novak lagano osvaja svoj servis za 6:3 u prvom setu.

Kraj prvog seta

17.31 – Na servis protivnika naš teniser osvaja prvu set-loptu, 30:40. Miler uspeva da se izvuče, izjednačenje. Usledila je dvostruka servis greška Luksemburžanina i nova set-lopta za našeg tenisera. Sjajnim servisom Miler dolazi do novog izjednačenja, a potom i do gem-lopte, koju koristi i ostaje u setu, 5:3.

17.24 – Novak i treći put osvaja gem sa nulom i potvrđuje brejk, 5:2.

17.22 – Novak napada servis protivnika i osvaja prvu brejk loptu na meču. Koristi je i sada ima brejk prednosti, 4:2.

17.17 – Još jedan gem sa nulom za Novaka, 3:2.

17.15 – Miler uzvraća istom merom, 2:2.

17.11 – Đoković sa nulom osvaja svoj servis-gem, 2:1.

17.09 – Novak pritiska servis protivnika i dolazi do izjednačenja, 40:40. Miler se brani sjajnim servisima, usledilo je još jedno izjednačenje nakon prednosti za protivnika. Potom Luksemburžanin vezuje dva poena i osvaja gem, 1:1.

17.04 – Posle početne dvostruke servis greške, naš teniser vezuje četiri poena i osvaja gem, 1:0.

17.01 – Meč je servisom otvorio Novak Đoković.

17.00 – Očekujemo početak meča.

16.35 – Conga je savladao Ramosa sa 2:0 u setovima, očekujemo da se uskoro na terenu pojave Đoković i Miler. Live strem meča možete pratiti na našem portalu.

16.15 – Meč između Đokovića i Milera počinje po završetku susreta između Conge i Ramosa.