Đoković lako do trećeg kola Đoković lako do trećeg kola

June 29, 2016, 3:44 pm

Na prvi Đokovićev servis zaprijetio je ali nije mogao da dođe do brejk šanse, ali je onda ekspresno izjednačio na 1:1, ne dopustivši Đokoviću da osvoji ijedan poen. Đoković je, vidjevši da se Manarino ne šali, pojačao tempo nakon toga i poveo sa 2:1, a onda zaprijetio protivniku, ali bez brejk šanse. Brzo je došao i do 3:2 ne prepustivši Francuzu ni jedan poen, ali ni 55. igrač svijeta ne ostaje dužan i izjednačuje. Igralo se tako gem za za gem sve do 5:4. Onda je Đoković vezao dva prva poena na servis protivnika, da bi ovaj izjednačio na 30:30, ali najbolji teniser svijeta ponovo veže dva poena i završava set. Drugi set Đoković je počeo mnogo bolje. Na početku je servirao sigurno, a odmah potom i napravio brejk za 2:0. Sa samo jednim izgubljenim poenom je potvrdio stečeni brejk za 3:0 i do kraja je trebalo samo da čuva svoj servis. Bio je izuzetno siguran na svom servisu, a znao je da „zada glavobolje“ Manarinu na njegov, ali nije dolazio u priliku za novi brejk, već je set mirno priveo kraju za 2:0. Mogao je Novak na startu trećeg seta odmah do brejka. Imao je jednu brejk priliku ali je nije iskoristio pa je Adrijan poveo sa 1:0. Francuz je potom ozbiljno zaprijetio u sljedećem gemu. Došao je do tri brejk lopte, da bi Đoković uspio da izjednači na 40:40. Međutim do kraja gema Manarino je još dva puta bio u prilici da brejkira najboljeg tenisera svijeta, ali ipak Đoković mu to nije dozvolio pa je izjednačio na 1:1. Manarino je zatim sigurno odservirao za 2:1, ali je Novak uzvratio istom mjerom za 2:2, a isto je bilo i u naredna dva gema. Nakon toga Srbin pojačava tempo i dolazi do dvije brejk lopte. Prvu nije uspio da iskoristi, ali na drugoj Manarino nije uspio da prebaci lopticu preko mreže, pa je Novak poveo sa 4:3. Najbolji sportista Srbije dobro je odservirao za potvrdu brejka i doveo Francuza u poziciju da servira za opstanak u setu, što je ovaj i uradio bez problema i smanjio na 5:4. Kada je trebalo da odservira za pobjedu, Manarino to nije dopustio Novaku. Snažno ga je napao. Imao je dvije brejk prilike. Prvu nije uspio da iskoristi, ali drugu jeste pa je izjednačio na 5:5. Ovaj brejk dodatno je digao Francuza pa je u narednom gemu prepustio samo jedan poen Srbinu, čime je sada on doveo Đokovića u poziciju da servira za ostanak u setu. Novaku to i nije baš dobro krenulo za rukom. Francuz je prosto letio po terenu u pokušajima da smanji zaostatak u setovima, ali se srpski teniser brzo sabrao, vezao četiri poena i odveo set u taj-brejk. Prvi je na potezu bio Manarino koji je poslao snažan servis koji je Nole jedva vratio te tako poveo sa 1:0. Đoković veže dva poena, a Manarino izjednačuje na 2:2. Srbin potom pravi mini brejki dolazi do 3:2, a onda veže dva poena na svoj servis za 5:2. Manarino onda uspješno brani svoja dva servisa, drugi uz pomoć toga što je đoković pao pa nije uspio da vrati skraćenu lopticu. Nole je nakon toga imao dvije meč lopte, ali Francuz pravi mini brejk i sprječava Novaka da brzo završi, ali Srbin uzvraća istom mjerom i dolazi do trećeg kola./nezavisne