Đoković preslišao Rusa i na sjajan način započeo masters u Monte Karlu (VIDEO)

April 9, 2024, 4:12 pm

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković na fantastičan način započeo je masters u Monte Karlu.

On je u prvom meču savladao Rusa, Romana Safijulina sa 2:0, po setovima 6:1, 6:2

Srbin se nakon mjesec dana pauze vratio na teren, a sezonu na šljaci započeo je na sjajan način. Safijulin, inače 41. teniser svijeta nije imao nikakve šanse protiv raspoloženog Đokovića.

Fantastično je krenuo Novak, s obzirom da je na startu osvojio dupli brejk i za samo 20 minuta stigao do prednosti od 4:0.

Došao je Novak i do petog uzastopnog gema, da bi Rus prekinuo njegovu seriju. Ipak za treći brejk i konačnih 6:1 u prvom setu Đoković nije imao problema.

Ista slika viđena je i u drugom setu. Đoković je riternom bombardovao protivnika koji se na gotovo svaki servis gem suočavao sa brejk prilikama.

Đoković u 4. gemu pravi brejk, a nakon potvrde istog dolazi do 4:1.

I u narednom gemu Đoković je imao čak 5 brejk lopti ali nije uspio nijednu da iskoristi, pa Safijulin dolazi do drugog gema u drugom setu.

Ipak to je bio i njegov posljednji gem u ovom meču, pošto je Đoković lako došao do gema na svoj servis, a onda brejkom završio meč.

Srbin će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela lorenco Museti – Artur Fils.