Đoković pobijedio Vavrinku

May 12, 2022, 7:03 pm

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković pobijedio je Švajcarca Stena Vavrinku rezultatom 2:0 (6:2, 6:2) u osmini finala Mastersa u Rimu.

Novak je u prvom setu došao do ranog brejka, poveo sa 1:0. Najbolji teniser svijeta uspio je da sačuva brejk, a do novog je došao u sedmom gemu, nakon što je iskoristio drugu brejk loptu za vođstvo od 5:2.

Na isti način otvorio je Novak i drugi set, poveo sa 1:0, a do drugog je došap za vođstvo od 4:1. Napravio je Vavrinka ribrejk, ali je Đoković odgovorio na isti način pa je došao u stuaciju da u narednom gemu servira za meč.

U naredno gemu Novak je bio siguran svoj servis i za sat i 15 minuta došao je do pobjede koja mi je donijela četvrtfinale Mastersa u Rimu.

Novaku još jedna pobjeda nedostaje kako bi obezbijedio ostanak na prvom mjestu ATP liste i nakon turnira u Rimu.

(Srpskainfo – FOTO: ETTORE FERRARI/EPA)