Novak u polufinalu US Opena! Đoković izgubio prvi set, pa “razbio” Italijana

September 9, 2021, 5:23 am

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Matea Beretinija 3-1 (5:7, 6:2, 6:2, 6:3) i plasirao se u polufinale US Opena.

Prvi set je dobio Italija, sve do 5:5 oba tenisera su bila sigurna na servis, a onda je on napravio brejk i zatim odservirao za vođstvo.

“Naljutio” se Novak i zaigrao onako kako zna, pa je u četvrtom gemu drugog seta uzeo servis protivniku, a brejk je napravio i za kraj ovog perioda igre, za 6:2 i izjednačenje na 1:1.

Na startu trećeg seta poveo je prvi igrač planete sa 3:0 sa brejkom u drugom gemu, a još jedan je napravio kao i u prethodnom setu za 6:2 i vođstvo.

Kako je otvorio treći tako je Đoković uradio i u četvrtom setu i poveo sa 3:0.

Igralo se zatim gem za gem i Novak je u devetom servirao za pobjedu, a to je i uradio.

Došao je do 40:15 i dvije meč lopte, a iskoristio je prvu i izborio polufinale sa Aleksandrom Zverevom.