Đoković dobio ime prvog rivala u Monte Karlu

April 8, 2024, 5:43 pm

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković u prvom kolu Masters turnira u Monte Karlu je slobodan, a ovog popodneva saznao je rivala u drugoj rundi.

Protivnika mu je dodelio meč između 41. igrača svijeta Romana Safijulina i kvalifikanta Haumea Munara, 72. na ATP listi.

Pobjedu je izvolijevao Safijulin posle sat i 37 minuta igre, i u dva seta – 7:5, 6:1.

Bilo je vrlo neizvjesno u prvom setu u kom je Rus prvi ispustio servis, pa ga odmah vratio, a onda u samom finišu, pre taj-brejka riješio prvi set u svoju korist.

U drugom je sve bilo mnogo lakše, jer je Safijulin razbio Munara i ekspresno stigao do 5:0, a onda i 6:1.

Đoković je protiv svog sljedećeg rivala igrao jednom do sada u karijeri i, očekivano, slavio je lagan trijumf.

(Nezavisne – Foto: Arhiva)