Dinamo nije uspio iznenaditi Čelzi

November 2, 2022, 11:56 pm

Fudbaleri Dinama poraženi su večeras u Londonu od Čelsija 2:1 u posljednjem kolu grupne faze Lige šampiona.

Ovim porazom, Dinamo je završio na posljednjem mjestu u grupi E sa četiri boda te je tako završio ovogodišnje učešće u Evropi.

Dinamo je teško pao Čelsiju, s obzirom da ih je u prvom susretu savladao u Zagrebu rezultatom 1:0, kao i večerašnjim vođstvom golom Petkovića u 7. minuti.

Ipak, Čelsiju nije dugo trebalo da dođe sebi pa je za izjednačenje pogodio Sterling u 18. minuti.

Zakaria je pobjedu ekipi sa Stemford Bridža donio u 30. minuti.

Čelsi je ovom pobjedom završio na prvom mjestu u grupi sa 13 bodova, a pored njega u nokaut fazu LŠ plasirala se i ekipa Milana, koja je večeras svaladala Salcburg 1:0, te je završila kao drugoplasirana sa 10 bodova.

Salcburg će kao treći u grupi igrati Ligu Evrope.

Prava drama za prolazak u Ligu Evrope odigrala se u grupi H, gdje je Juventus izganjao “utješno” mjesto u Evropi, zahvaljujući Benfiki koja je savladala Makabi i izbacila ga iz Evrope.

Zanimljiv podatak je taj da su PSŽ i Benfika završili potpuno izjednačeni, sa istim brojem bodova, gol razlikom te međusobnim susretom, pa se postavlja pitanje ko je pobjednik grupe.

Mančester Siti : Sevilja – 3:1

Podsjetimo, plasman u nokaut fazu Lige šampiona sinoć su izborili Liverpul, Napoli, Briž, Porto, Inter, Bajern Minhen, Totenhem i Ajntraht.