Denver ubjedljiv protiv Klivlenda, Јokić već u trećoj četvrtini stigao do tripl-dabla (VIDEO)

April 1, 2024, 6:52 am
Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su na domaćem parketu ekipu Klivlend kavalirsa sa ubjedljivih 130:101. Nikola Јokić je bio najefikasniji košarkaš na meču, a ostvario je i novi tripl-dabl, 28 u sezoni.
Nagetsi pobjedom ostaju u trci za prvu poziciju Zapadne konferencije za koju se bore sa ekipama Minesote i Oklahome.

Ekipa Majka Melouna loše je otvorila meč. Uvodnih nekoliko minuta prošlo je u znaku izgubljenih lopti i poena u tranziciji ekipe Klivlenda.

Poslije tajm-auta i stabilizacije u igri, Denver je na polovini četvrtine uspio da preokrene i povede sa 18:16.

Nagetsi su se ipak mučili u igri, pa je gostujući tim iskoristio neigranje Јokića da u uvodnih nekoliko minuta drugog dijela dođu do preokreta i vođstva.

Sa ulaskom Јokića pet minuta prije kraja poluvremena, Nagetsi prave seriju trojkama koje su postale proizvod loših udvajanja nad najboljim centrom na svijetu, pa su Nagetsi na odmor otišli sa devet poena više od rivala – 65:56.

Utakmica je prelomljena na početku trećeg dijela. Nagetsi su za dva i po minuta napravili seriju 13:2, poveli sa 20 poena prednosti koje su održavali do kraja meča.

Četvrti period odigran je procedure radi, a oba trenera su sa klupa podigli košarkaše koji obično ne dobijaju veliki broj minuta.

Nagetsi su imali najbolje šutersko veče ove sezone. Ubacili su 21 trojku iz 33 pokušaja.

Nikola Јokić bio je najefikasniji pojedinac na meču, a ostvario je i novi tripl-dabl, 128. u karijeri. Meč je završio sa 26 poena, 18 skokova i 16 asistencija.

U Denveru istakli su se još i Koldvel-Poup koji je ubacio 22 poena, ali i DŽekson i Porter koji su ubacili po 19.

U timu Klivlenda istakoao se Evan Mobli sa 23 poena, DŽeret Alen je dodao 19.

(RTS – Foto: EPA/ADAM DAVIS SHUTTERSTOCK OUT)