Denver odigrao najbolji meč od početka sezone (VIDEO)

February 11, 2021, 7:36 am
Košarkaši Denvera konačno su odigrali na očekivanom nivou i prekinuli seriju poraza. Nagetsi su na svom parketu deklasirali Klivlend rezultatom 133:95 u jednoj od najboljih partija u 2021. godini.

Ekipa Majka Melouna tako je najavila izlazak iz krize u koju je upala poslije tri uzastopna poraza, uz karakteristične poteze Nikole Јokića.

Јokić ovoga puta nije bio među najefikasnijima, što je rijedak slučaj ove sezone, ali je ponovo razigravao i diktirao ritam utakmice, “crtajući” na terenu poene saigračima.

Završio je utakmicu sa 12 poena (5-7 iz igre, 2-2 penali), šest skokova i 12 asistencija, čime je nastavio nevjerovatnu dabl-dabl sezonu.

Momak iz Sombora je u svakoj od 24 utakmice, koliko je njegov tim odigrao od početka, bio dvocifren barem u dva statistička parametra, što nikome do sada nije pošlo za rukom.

Nagetsi su sjajno rasporedili poene, igrali raznovrsno u napadu i tek su krajem treće četvrtine Majkl Porter junior i Vil Barton postali prvi igrači sa dvocifrenim brojem šuteva iz igre.

Već na poluvremenu su imali +21, a umnogome su im pomogli i gosti koji su do petnaestominutne pauze pogodili samo dvije trojke iz 17 pokušaja.

U drugom dijelu igre nije bilo problema za “grumenje” koje je sačuvalo prednost i upisalo 13. pobjedu od početka sezone.

Valja istaći da su svi igrači sa klupe dobili priliku i upisali se u listu strijelaca.

Najefikasniji je bio Pol Milsap sa 22 poena, dok su spomenuti Porter junior i Barton utakmicu završili sa 19, odnosno 16 poena.

Na drugoj strani su gotovo svi košarkaši bili indisponirani, jedino je Alen uspio da se istakne sa 18 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Denver uz naveden broj trijumfa ima i 11 poraza i nalazi se na sedmom mjestu na Zapadu, dok je Klivlend 11. na Istoku sa skorom 10-16