Dejvis Kup: Troicki nakon preokreta donio drugi poen Srbiji

March 7, 2015, 9:13 am

Prvi poen Srbiji donio je Novak Đoković savladavši Matu Delića sa 3:0, da bi na 2:0 povisio Viktor Troicki pobjedom nad Bornom Ćorićem sa 3:2, po setovima 4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 6:1.

Troicki je odlično ušao u meč, napravio brejk već u prvom gemu i nakon svog servis gema poveo sa 2:0. Međutim, mladi hrvatski teniser uspio je u ranoj fazi seta da oduzme servis Troickom i na 5:4 pravi novi brejk za 6:4.

Ćorić je mnogo bolje zaigrao u drgoj dionici, poveo je sa 3:0 da bi na 4:1 napravio novi brejk i rutinski priveo set kraju za 6:2.

Hrvatski igrač i treći set otvara brejkom i svojim servisom stiže do 2:0. Međutim, Viktor je tada zaigrao bolje i od tog trenutka sve je bilo u rukama drugog reketa Srbije. Troicki dobija svoj servis gem, te sa dva brejka dolazi do 6:3.

Nastavak meča donio je sličnu situacij una terenu. Viktor na 2:2 pravi brejk, da bi servis ponovo oduzeo protviniku pri  rezultatu 4:2 i na kraju lagano priveo set kraju za 6:2.

Igra Ćorića se u petom setu potpuno raspala, Troicki lako stiže do 4:0, te rješava odlučujući set sa 6:1.

U subotu od 14 časova na rasporedu je dubl meč u kojem će se sastati Nenad Zimonjić i Viktor Troicki portiv Franka Škugora i Marina Draganje.

Ukoliko bude potrebe, u nedjelju će se odigrati preostali parovi singla u kojem će se od 13 časova sastati se Đoković i Ćorić, odnosno Troicki i Delić.