Dastin Braun izbacio Nadala!

July 3, 2015, 6:55 am

Braun je odigrao savršen meč protiv Nadala i pobedio ga rezultatom 7:5, 3:6, 6:4, 6:4, posle nešto više od dva i po sata igre.

Nemac je već jednom pobedio Nadala – bilo je to na ATP turniru u Haleu prošle godine, što je njihov jedini međusobni meč. Popularni ‘Rasta’ tada je slavio ubedljivo, rezultatom 6:4, 6:1.

On će se u sledećem kolu sastati sa našim Viktorom Troickim koji je u četiri seta eliminisao domaćeg predstavnika Aljaža Bedenea.

Braun je igrao veoma agresivno, čak 99 puta je odigrao servis-volej, osvojivši tako 71 poen. Servis ga je u služio veoma dobro, a u odlučujućim trenucima je bio izuzetno miran, što za njega i nije baš karakteristično. U isto vreme stigao je i da zabavi publiku na Centralnom terenu nekim atraktivnim potezima.

Na kraju, meč je završio sa 58 vinera i 22 neiznuđene greške, dok je Nadal imao 42 direktna poena i samo 15 grešaka. Njegov uspeh je još veći kada se zna da je u glavni žreb turnira došao kroz kvalifikacije.

Dvostruki šampion mnogo bolje je otvorio susret napravivši brejk već u trećem gemu. Nije izgubio nijedan poen na servis protivnika i činilo se da ga je sportskim žargonom načeo.

Međutim, Braun se vratio u šestom gemu, takođe sa ’nulom’, pogodivši nekoliko nestvarnih riterna iz bekhenda. Čekao je svoju šansu i u 12. gemu ponovo oduzeo servis za prvi set.

Očekivalo se da tada Nadal podigne igru, što se i desilo, ali je bilo dovoljno samo za izjednačenje u setovima uz rano napravljeni brejk.

Ponovo je na scenu stupio neverovatno agresivni ’Rasta’ koji je svaku priliku koristio za izlazak napred. U petom gemu trećeg seta iskoristio je drugu brejk loptu, a onda i sačuvao prednost za 2-1.

I posle prejka u uvodnom gemu se očekivalo da mu padne koncentracija, ali do kraja seta nije dozvolio nijednu šansu Nadalu da se vrati u meč. Odlično je servirao, propustio dve meč lopte na servis protivnika (jedna loša procena na mreži), ali je posle više od dva i po sata pogodio 13. as za najveći trijumf u karijeri.