Dabl-dabl Nurkića, sjajan Dončić, Bobi starter

November 29, 2018, 8:18 am

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobijedili su Finiks Sanse kod kuće rezultatom 115:99 i time zadržali prvu poziciju u zapadnoj konferenciji NBA lige.

Klipersi poslije devete uzastopne pobjede u Stejpls centru imaju 14 trijumfa i šest poraza, jedan manje od prvih pratilaca Golden Stejt Voriorsa, Denver Nagetsa i Oklahoma Siti Tandera.

Sansi su ostali ubjedljivo poslednji sa 4-16.

Ekipa iz Los Anđelesa je kontrolisala rezultat gotovo sve vrijeme, ali je meč uspjela da prelomi tek u finišu treće dionice. Tad je serijom 15:2 otišla na velikih 20 poena prednosti (83:63).

Gosti su pokušavali da se vrate u nastavku, uspjeli su da priđu bilo je minus 11 na startu posljednjeg kvartala, ali su domaći mini serijom 4:0 otišli na +15 i kasnije rutinski priveli posao kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Danilo Galinari koji je ubacio 28 poena (7/10 iz igre, 4/4 za tri) i tome dodao 10 skokova i četiri asistencije. Pratio ga je Lu Vilijams sa 20 poena, Tobajas Heris je imao 18 poena i 10 skokova, a isti broj poena ubacio je Montrecl Harel.

Srpski centar Boban Marjanović bio je starter i za nešto više od 19 minuta igre ostvario je 12 poena i skok. Miloš Teodosić nije dobio šansu da zaigra.

U redovima ekipe Igora Kokoškova, Devin Buker je ubacio 23 poena, 19 je imao Eli Okobo, a po 15 su dodali Ti Džej Voren i Džoš Džekson.

Košarkaši Dalas Maveriksa savladali su Hjuston Rokitse na strani 128:108 i upisali sedmi trijumf u posljednjih osam mečeva u NBA ligi.

Najzaslužniji za to bio je mladi Slovenac Luka Dončić, koji je duel završio sa 20 poena, šest skokova i dvije asistencije.

Tri od tih 20 poena, Dončić je ubacio sjajnim šutem sa preko 10 metara u posljednjoj sekundi prvog poluvremena.

Isti broj poena dao je Devin Heris, Džej Džej Barea je imao 13, uz 12 asistencija, a toliko su ubacili i Harison Barns i Diandre Džordan.

Kod Hjustona Džejms Harden je ostvario tripl dabl sa 25 poena, 11 skokova i 17 asistencija, Tajler Enis, Danuel Haus i Klint Kapela su dodali po 18 poena, a jedan manje imao je Erik Gordon.

Poslije uvodnog vođstva Raketa (7:0), gosti su uspostavili kontrolu i do kraja dionice poveli 36:28. Bio je to, ispostaviće se, početak kraja za Hjuston. Dalas je dodavao gas, ubrzo otišao na +19, a početkom trećeg perioda bilo je 77:56.

Uslijedio je nalet domaćih, koji su sa nekoliko mini serija prišli na minus pet (94:89), ali su Maveriksi imali spreman odgovor i sjajnom igrom na obje strane riješili pitanje pobjednika sredinom posljednjeg kvartala (117:95).

Dalas je osmi na Zapadu sa 10-9, a Hjuston zauzima 14. mjesto sa 9-11.

Košarkaši Minesota Timbervulvsa demolirali su San Antonio Spurse kod kuće 128:89. Vukovi su ubjedljiv trijumf najavili fantastičnom igrom u drugom kvartalu, u kojem su goste spustili na samo 9 poena i sa 29 ubačenih stekli +23 na poluvremenu (57:34).

Domaći se tu nisu zaustavljali, u trećem periodu su otišli na 30+, a u jednom trenutku posljednjeg kvartala bilo je i maksimalnih 48 poena prednosti u njihovu korist 119:71.

Tim iz Mineapolisa do pobjede je predvodio Robert Kovington sa 19 poena, 16 je dodao Karl-Entoni Tauns, uz 11 skokova i pet asistencija, a jednak broj poena dao je Derik Rouz (4/5 za tri). Dario Šarić je za 17 minuta imao 10 poena i šest skokova.

Kod gostiju, Džejkob Poeltl je ubacio 14 poena, Kvinsi Pondekster 13, a Marko Belineli 11.

Vulvsima je to četvrti trijumf u nizu i oni su sa 11-11 deveti na Zapadu. Sparsi su 12. sa 10-11.

Ubjedljiva na svom parketu bila je i Oklahoma Siti Tander, koja je savladala Klivlend Kavalirse 100:83.

Tander je poslije zaostatka iz uvodnog dijela druge dionice, zaigrao bolje i meč prelomio u finišu treće i početkom četvrte četvrtine, kad je serijom 17:2 otišao na +20.

Rasel Vestbruk je bio sjajan sa 23 poena, 19 skokova i 15 asistencija, i time upisao 107. tripl dabl u karijeri za treće mjesto večne liste, Džeremi Grent je imao 21 poen, a Pol Džordž 18.

Kod Kavsa, Kolin Sekston je imao 21 poen i 10 skokova, Džedi Osman je dodao 14 poena i 10 uhvaćenih lopti, dok je Džordan Klarkson bio najefikasniji sa 25 poena.

OKC je četvrta na Zapadu sa 13-7. Kavalirsi su posljednji na Istoku sa 4-16.

Nju Orleans Pelikansi su kao domaćini pobijedili Vašington Vizardse 125:104, a pitanje pobjednika riješeno je u drugoj dionici kad su domaći stekli +20.

Entoni Dejvis je dominirao sa 28 poena i 15 skokova, poen više, uz sedam skokova i pet asistencija, dodao je Džru Holidej, a dobru partiju pružio je i Džulius Rendl sa 23 poena i 12 uhvaćenih lopti. Nikola Mirotić je imao 15, uz devet skokova.

Za Vašington, Markif Moris je imao 22 poena i devet skokova, Džon Vol 17 poena i sedam asistencija, a Bredli Bil 16 poena i 11 asistencija.

Milvoki Baksi slavili su protiv Čikago Bulsa kao domaćini 116:113. Najzaslužniji za to bio je Kris Midlton koji je na pet sekundi do kraja ubacio trojku.

Sjajnom šuteru je to bila treća trojka iz šest pokušaja, a ukupno je ubacio 17 poena. Janis Adetokunbo je ponovo bio najbolji sa 36 poena, 11 skokova i osam asistencija. Malkolm Brogdon je dodao 24 poena (6/6 za tri) i šest asistencija, a Bruk Lopes je imao 12 poena.

Kod gostiju, Džabari Parker je imao 24 poena, osam skokova i pet asistencija, Zek Lavin je ubacio isti broj poena, uz devet skokova i sedam asistencija, 22 je dodao Rajan Arčidiakono, a 17 Robin Lopes.

Baksi su drugi na Istoku sa 15-6. Čikago je 13. sa 5-17.

NOP je osmi na Zapadu sa 11-11. Vizardsi su deveti na Istoku sa 8-13.

Portland Trejlblejzersi pobijedili su kod kuće Orlando Medžik 115:112 najviše zahvaljujući odličnoj partiji u trećoj dionici, koju su riješili u svoju korist 40:21.

Demijan Lilard je bio najbolji kod pobjednika sa 41 poenom (10/15 za tri, čime je postavio rekord franšize) i osam skokova. Nik Stauskas je imao 18 poena, a Jusuf Nurkić je ostvario dabl dabl sa 16 poena i 13 skokova, uz pet asistencija. Si Džej Mekolum je dodaoo 15 poena.

Kod Orlanda, Nikola Vučević je bio najzapaženiji sa 20 poena, osam skokova i sedam asistencija. Evan Furnije je ubacio 17 poena, a jedan manje imao je Džonatan Ajzak.

Portland je peti na Zapadu sa 13-8, dok je Orlando osmi na Istoku sa 10-12.

Košarkaši Filadelfija 76ersa pobijedili su Njujork Nikse ubjedljivim rezultatom 117:91 i došli do 11. pobjede u 12 mečeva na svom parketu ove sezone u NBA ligi.

Siksersi su do trijumfa u Vels Fargo centru stigli praktično već poslije druge dionice. Dominantnom igrom u finišu prve stekli su dvocifrenu prednost, a ona je tokom drugih 12 minuta otišla na velikih +25.

Na sličnoj udaljenosti, domaći su držali Nikse sve do kraja, a najveća razlika iznosila je +31. U posljednjim minutima meča  bilo je 110:79.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džoel Embid sa 26 poena, uz 14 skokova i sedam asistencija. Džej Džej Redik ubacio je 24 poena, Ben Simons je uz 14 imao osam skokova i sedam dodavanja, dok je Furkan Korkmaz dodao 11 poena.

Kod Niksa, Mario Hezonja je imao 17 poena i pet skokova, jednak broj poena, uz jednu uhvaćenu loptu više, dodao je Enes Kanter, a 16 je dao Demjan Dotson.

Fila se tom pobjedom popela na drugo mjesto Istoka sa 15-8. Niksi su 12. sa 7-16.

Siguran trijumf na svom parketu ostvarili su i Šarlot Hornetsi, koji su savladali Atlanta Hokse 108:94.

Hoksi su bili bolji u prvoj dionici, u jednom trenutku imali i +10, ali kako je vrijeme odmicalo tako su domaći preuzeli kontrolu.

Početkom drugog kvartala serijom 9:0 stekli su +3, a do poluvremena imali su šest poena viška (55:49).

Ključni momenti viđeni su na kraju trećeg perioda, kad je Šarlot serijom 8:0 otišao na prvi dvocifreni plus i do kraja utakmice samo povećavao prednost.

Džeremi Lemb je bio najefikasniji kod pobjednika sa 22 poena. Kemba Voker i Kodi Zeler dodali su po 19, a Nikola Batum 13.

Za Atlantu, Tre Jang je ubacio 18 poena, Toren Prins i Kevin Hanter po 12, a Džastin Anderson 10, uz osam skokova.

Hornetsi imaju skor 11-10 i šesti su na Istoku. Atlanta je 14. sa 5-17.

Juta Džez je kao gost savladala Bruklin Netse 101:91 zahvaljujući odličnoj partiji u posljednjoj dionici. Juta je taj kvartal dobila sa 31:13 i tako kreirala preokret za pobjedu.

Rudi Gober je bio sjajan kod gostiju sa 23 poena i 16 skokova, Donovan Mičel je ubacio 29 poena, uz pet uhvaćenih lopti, dok je Rojs O'Nil dodao 13.

Za Bruklin, Spenser Dinvidi je bio najefikasniji sa 18 poena, D'Anđelo Rasel je dodao 14, a toliko su imali i Džeret Alen (10 skokova) i Rondi Holis-Džeferson (11 skokova).

Džez je 14. na Zapadu sa 10-12, a Netsi 10. na Istoku sa 8-14.