Dabl-dabl Marjanovića, Jokićevih 23 preslabo za Vestbruka

April 10, 2017, 8:00 am

Srpski centri, Nikola Jokić i Boban Marjanović, zabilježili su odlične partije prethodne noći u NBA ligi, Marjanović je zabilježio dabl-dabl učinak sa 14 poena i deset uhvaćenih lopti u pobedi Detroita nad Memfisom od 103:90, dok je Jokić imao 23 poena, šest skokova i tri asistencije u porazu Denvera nad Oklahomom od 106:105.

Ponovo je Marjanović dobio solidnu minutažu koju mu je obećao trener Van Gandi pred početak meča i ponovo ju je odlično iskoristio.

Srpski centar je na parketu proveo 22 minuta, (većinu tokom drugog poluvremena), za koje je postigao 14 poena i imao deset uhvaćenih lopti uz procenat šuta iz igre od 67 odsto.

Još jednom je srpski gorostas pravio veliku razliku na obe strane terena i zadavao velike muke odbrani Memfisa.

Statistika Marjanovića je mogla biti i bolja, centar Detroita nije imao sreće, jer mu je u dosta navrata lopta ispadala iz ruku ili bila izbijena, ali svakako da Boban kao i cijela organizacija Pistonsa moraju biti zadovoljni pruženom igrom i korišćenjem prilike koja se ukazala.

Detroit su do pobjede uz sjajnog Marjanovića vodili Bulok sa 14 i Hilard sa 13 postignutih poena.

Najefikasniji u poraženoj ekipi Memfisa bili su Konli sa 15 i Gasol sa 13 pogodaka.

Detroit je deseta ekipa na tabeli istočne konferencije sa 37 zabilježenih pobeda i nemaju šanse za prolazak u plej-of fazu, dok je Memfis sedmi na zapadu sa 43 pobjede.

Denver je ovim porazom i matematički ispao iz trke sa Portlandom za osmo mjesto zapadne konferencije, mjesto koje vodi u narednu fazu takmičenja.

Jokić je veći dio utakmice odigrao odlično i bio znatno bolji od svojih čuvara Adamsa i Kantera.

Najveći problem za srpskog centra bile su lične greške koje su ga držale van terena više nego što je trener Maloun planirao.

Iako je Vestbruk pojačavao gas, činilo se da će Denver doći do pobjede nad Oklahomom, jer su Nagetsi imali šest poena prednosti u posljednjih 120 sekundi utakmice.

Ipak, nesportskom ličnom greškom u poslednjem minutu, a onda i promašajem Jokića pri vođstvu Denvera od 105:103, posljednju riječ i tačku na meč stavio je Vestbruk, trojkom u poslednjoj sekundi utakmice.

Vestbruk je imao još jedan nevjerovatan meč u kome je ostvario svoj 42. tripl-dabl u sezoni i time oborio rekord “Velikog O” Oskara Robertsona u tom segmentu igre.

Najraspoloženiji uz nestvarnog Rasela Vestbruka koji je postigao 50 poena, imao 16 skokova i deset asistencija bili su Kanter sa 15 poena i Adams sa deset poena.

Najefikasniji u porazu Denvera bili su Galinari sa 34 poena, Jokić je imao 23, a Čendler 17 poena.

Denver je deveti na tabeli sa 38 pobeda u 80 utakmica, dok je Oklahoma šesta sa 46 pobjeda u zapadnoj konferenciji.