Dabl-dabl Bjelice u pobjedi Minesote, Karijev neslavni record

March 1, 2017, 8:40 am

Košarkaši Minesote pobijedili su na gostovanju Sakramento 102:88 u nastavku NBA lige, uz dobru partiju srpskog reprezentativca Nemanje Bjelice.

Bjelica je protiv rivala u borbi za plej-of Zapadne konferencije ostvario dabl-dabl sa 10 poena i 12 skokova, dodavši još po dve asistencije i ukradene lopte za 30 minuta na parketu.

Najzaslužniji za trijumf “vukova” bio je centar Karl-Entoni Tauns sa 29 koševa i 17 skokova, Endrju Vigins je imao dva poena manje, dok je kod Kingsa Kostas Kufos ubacio 14.

Minesota je na 12. mestu na Zapadu sa skorom 24-36, ali i dalje ima šanse za doigranvanje u velikoj konkurenciji Dalasa (24-35), Portlanda (24-34), Sakramenta (25-35) i Denvera koji je iznad crte sa učinkom 26-33.

Najbolji tim lige Golden Stejt slavio je u Filadelfiji 109:88, upkos lošoj šuterskoj partiji Stefona Karija i promašenih svih 11 pokušaja za tri poena, što mu je najgori rezultat u karijeri.

Loše veče Karija neutralisali su Kevin Durent sa 27 poena i Klej Tompson sa 21, za 49. pobjedu ove sezone.

Junak sinoćnjih mečeva je košarkaš Toronta Demar Derozan jer je 1,9 sekundi prije kraja doneo Reptorsima trijumf u Njujorku 92:91, što mu je bio 34 pogodak u Medison Skver Gardenu.