Čelzi osvajač Superkupa

August 12, 2021, 6:43 am

Fudbaleri Čelzija osvojili su Superkup Evrope. “Plavci” su pobijedili Viljareal nakon boljeg izvođenja penala. Rezultat je nakon 90 minuta bio 1:1, a nakon penala 6:5 za Čelsi.

Ovo je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Čelzi je došao u vođstvo u 27. minutu, a strijelac je Hakim Zijeh. Sjajno mu je loptu ostavio Kaj Haverc i uradio veći dio posla, tako da Marokanac nije imao problema u realizaciji.

U nastavku se probudio i Viljareal. Nakon inicijative i znatno bolje igre tokom drugog poluvremena, španski tim je konačno izjednačio golom Đerar Morena. Pogodak ide i na odbranu engleskog tima pošto je olako lopta prošla po desnoj strani odakle je Dija odigrao petom za Morena, a on loptu, slabijom desnom nogom, proslijedio u mrežu.

Do kraja nije bilo pogodaka, pa se ušlo u produžetke u kojima takođe nije bilo golova, pa su pobjednika odlučili penali.

Neposredno pred penale Tugel je na teren poslao Arizabalagu umjesto Mendija, što je, ispostavilo se na kraju, bio dobar potez jer je golman Čelsija odbranio dva penala.

Penali: Čelsi – Viljareal 6:5

0:0 Haverc šutira, brani Asenho

0:1 Moreno šurira, Arizabalaga ide u jednu, lopta u drugu stranu i od stativu ulazi u mrežu

1:1 Aspilikueta siguran i precizan, pročitan je njegov šut ali bez uspjeha golmana

1:1 nakon druge serije, Mandi šutira Kepa Arizabalaga brani

2:1 Alonso se okliznuo, ali ipak pogodio

2:2 Estupinjan siguran, elegantno po zemlji pogađa

3:2 Maunti vrlo siguran

3:3 Moi Gomez, milimetarski precizno. Pročitao je golman Čelsija stranu ali nije uspio da odbrani. Neriješeno je pred petu seriju.

4:3 Žoržinjo, siguran

4:4 Siguran je i Raba

5:4 Pulišić pogađa za Čelsi u šestoj seriji

5:5 Fojh pogađa za izjednačenje

6:5 Ridiger za vođstvo, Asenho se nije ni pomjerio

6:5 Arizabalaga brani udarac Albiolu za veliko slavlje