Čelsiju londonski derbi za Ligu šampiona

April 25, 2021, 6:09 am

Fudbaleri Čelsija su u londonskom derbiju ostvarili jednu od najbitnijih pobjeda ove sezone i to nad direktnim konkurentom za plasman u Ligu šampiona, ekipom Vest Hema, rezultatom 1:0.

Vest Hem je bio neprepoznatljiv u odnosu na veći dio sezone – jednostavno, nijednom ozbiljnije nisu njegovi fudbaleri ugrozili gol Čelsija, a sa takvom igrom se ne može u Ligu šampiona.

Čelsi je zabarikadirao sve prilaze svom golu, bio bolji u oba dijela utakmice, a do gola vrijednog tri boda je došao u 43. minutu prvog poluvremena, koje je bilo fudbalski prilično blijedo.

Ben Čilvel je zabilježio asistenciju, a Timo Verner je bio strijelac dragocjenog gola.

U nastavku nije bilo golova, ali je Timo Verner mogao da se proslavi danas, jer je imao još dvije odlične prilike, a dobru priliku je imao i Mejson Maunt.

Do ovog kola su bili poravnati po broju bodova, sada se Čelsi odlijepio i usamljen drži četvrto mjesto, koje je posljednje koje vodi u najelitnije evropsko fudbalsko klupsko takmičenje.