Buđenje Novaka: Vratio Nadalu istom mjerom, 1:1 u setovima

June 11, 2021, 7:26 pm

Novak dosta odlučno ulazi u drugi set i uzima prvi gem bez izgubljenog poena, što je definitivno pokazalo buđenje svjetskog broja jedan.

Odmah u sljećem gemu, Nadal je servirao a Novak mu je dozvolio da uzme samo jedan poen, za vodstvo od 2:0 u drugom setu.

Ali, Nadala nije dozvolio da ga Novakov nalet udzdrma pa je vratio brejk i potvrdio svoj servis za 2:2 u gemovima.

Novak je uspio prekinuti mini seriju Nadal: Bez problema uzeo svoj servis, i u sljedećem gemu uzeo brejk Nadalu, pa je opet imao dva gema prednosti i korak bliže osvajanju drugog seta.

Uz dosta muke, Novak je uspio da potvrdi brejk i povede sa 5:2 u gemovima.

Nadal je u sljedećem gemu uz dosta borbe došao do smanjenja prednosti od 5:3.

Đoković je uspio da, uprkos dvije brejk šanse za Nadala, osvoji gem na svoj servis i osvoji drugi set istim rezultatom kao i Nadal prvi, 6:3.Novak uzima prvi gem bez izgubljenog poena, što je definitivno pokazalo buđenje svjetskog broja jedan.

Najbolji teniser svijeta je uspio da, uprkos dvije brejk šanse za Nadala, osvoji gem na svoj servis i osvoji drugi set istim rezultatom kao i Nadal prvi, 6:3.

Izvor: Nezavisne/ Marko Mišić