Bogdanović promašivao u ubjedljivom porazu Atlante (VIDEO)

December 18, 2020, 7:28 am
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao je slabu utakmicu u porazu Atlante od Memfisa, rezultatom 128:106.

Bogdanoviću je očigledno potrebno vrijeme da se adaptira na novu sredinu i uigra sa saigračima, koji su pretrpjeli drugi poraz u trećoj predsezonskoj utakmici.

Grizlisi su nastavili da pobjeđuju, a poslije izjednačenog prvog poluvremena, odlučujuću prednost stekli su u trećoj četvrtini.

Taj dio igre riješili su u svoju korist rezultatom 31:17 i povratka za hokse nije bile.

Bogdan je na terenu proveo 27 minuta i za to vreme postigao devet poena, imao sedam skokova, dvije asistencije i po jednu blokadu, ukradenu i izgubljenu loptu. Iz igre je pogodio samo četiri šuta iz 11 pokušaja, dok mu je učinak za tri poena bio 1/5.

Najbolji u redovima Atlante bio je Hanter sa 22 poena, sedam više od Trea Јanga.

Na drugoj strani, Memfis je predvodio trio Bruks-Valančunas-Morant. Bruks je bio najefikasniji sa 24 poena, Valančunas je upisao dabl-dabl sa 20 poena i 13 skokova, baš kao i Morant (18 poena, 13 asistencija).

Dvije ekipe odigraće još jedan meč, u noći između subote i nedjelje, od 2.00 po srednjoevropskom vremenu.