BiH pobijedila Estoniju sa 5:0

September 7, 2016, 8:04 am

Fudbalska reprezentacija BiH pobijedila je reprezentaciju Estonije rezultatom 5:0,u Zenici u 1. kolu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018.

Spahić je već u 7.minutu doveo BiH u vođstvo. Do drugog gola se čekalo do 23.minuta. Džeko je pogodio poslije kaznenog udarca. Prethodno je isti igrač srušen u kaznenom prostoru Estonije, a sudija je pokazao na bijelu tačku.

BiH reprezentacija odlično je odigrala i drugo poluvrijeme. Na 3:0 povisio je Medunjanin u 71.minutu.

U 83.minutu pogodio je i Ibišević, a u zaustavnom vremenu Spahić je postavio konačnih 5:0, za veliku radost navijača na Bilinom Polju.

U ostalm utakmicama grupe H u 1. kolu kvalifikacija za SP u Rusiji postignuti su sljedeći rezultati:

Kipar – Belgija 0:3

Gibraltar – Grčka 1:4.