Bez Ronalda i Bejla, Real izjednačio Barsin rekord!

September 19, 2016, 7:21 am

Iako bez Kristijana Ronalda (upala grla) i Gareta Bejla (lakša povreda butnog mišića), Real je savladao Espanjol u gostima 2:0 golovima Hamesa Rodrigesa u završnici prvog poluvremena i Karima Benzeme u 71. minutu.

Real je tako sa Zinedinom Zidanom na klupi izjednačio rekord Barselone sa Pepom Gvardiolom od 16 ligaških pobeda u nizu.

Utakmica je mogla da poprimi i sasvim drugačiji tok da je Baptistao u 11. minutu bolje reagovao – velika greška štopera Reala ostavila ga je u čistoj poziciji na desetak metara od gola, ali Kasilja je odbranio njegov udarac.

Madriđani nisu blistali, domaćin je bio ravnopravan i u prvom poluvremenu gledali smo prilično monotonu utakmicu sve do samog finiša – u drugom minutu nadoknade Rodriges se oslobodio dvojice čuvara i sa ivice kaznenog prostora šutirao je savršeno i pogodio ’malu mrežu’ gola Lopesa za 1:0.

To kao da je pokolebalo Espanjol, Real je zaigrao nešto bolje u nastavku, ali daleko je bilo to od blistave partije. Ipak, nekoliko solidnih pokušaja i odličan udarac Benzeme iz okreta u 57. minutu prethodili su momentu koji je definitivno rešio meč.

Igrao se 71. minut, Kros je prosledio loptu na desni bok do Lukasa Vaskesa, koji šalje loptu po zemlji u šesnaesterac, a Benzema natrčava i postiže svoj prvi gol u sezoni.

Real je rutinski priveo utakmicu kraju i sačuvao snagu za sledeći izazov, okršaj u sredu sa Viljarealom kod kuće. Espanol je ostao na dva boda i u narednoj rundi gostuje Osasuni.