Bejl zablistao na Zidanovom debiju

January 10, 2016, 12:01 pm

Igrač utakmice bio je trostruki strelac Garet Bejl, za kojeg se govorilo da je bio najglasniji protivnik odlaska trenera Benitesa, a dva gola postigao je Karim Benzema.

Kristijano Ronaldo pogodio je stativu, još nekoliko puta bio je blizu pogotka, ali nije mu se dalo da se upiše u strelce. Real sada ima 40 bodova iz 19 utakmice i zaostaje dva boda za Barselonom i jedan za Atletikom, ali ima i meč više.

Od starta se videlo da će veče biti berićetno za Real – odmah se zaigralo na polovini gostiju, a Benzema je u 15. minutu doveo svoj tim u vođstvo. Posle kornera se stvorila gužva, Ramos je vratio loptu u peterac, a Benzema ju je sproveo u mrežu iako je leđima bio okrentu golu.

Gosti su signalizirali ofsajd, ali sudija je bio u pravu, pošto Francuz nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Usledio je pokušaj Ronalda koji je završio tik pored stative, a onda je Bejl posle centaršut Karvahala glavom duplirao prednost Reala u 22. minutu.

Ronaldo je potom pogodio stativu takođe glavom, a početkom drugog poluvremena asistirao je Bejlu po zemlji, a Velšanin je sa desetak metara po zemlji plasirao loptu u donji levi ugao.

Het-trik je Bejl kompletirao u 63. minutu, kada je posle kornera Krosa ponovo glavom poslao loptu u mrežu.

Real se malo opustio, pa je i Depor došao do nekoliko situacija iz kojih je mogao da ublaži poraz, ali u samom finišu desilo se suprotno – rezevista Hese prošao je po desnoj strani u kontri, nije dodao dovoljno dobro za Ronalda, koji je nakratko izblokiran, da bi Benzema natrčao i smestio loptu pod prečku.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 2:0, dok je Hetafe sa 1:0 savladao Betis.

Sevilja je pred svojim navijačima slavila golovima Kevina Gameira u 24. i 59. minutu iz nepostojećeg jedanaesterca. Tom pobedom ekipa iz Andaluzije je pretekla Atletik na tabeli Primere, te sada zauzima šesto mesto sa 29 bodova, dok je Bilbao sedmi sa 28.

Betis je nastavio sa serijom loših rezultata, pa je upisao poraz i na četvrtom uzastopnom meču u svim takmičenjima.

Hetafe je do druge uzastopne pobede u Primeri stigao golom Alvara Vaskesa u 57. minutu, pa sada zauzima 12. mesto sa 23 boda, dok je Betis 14. sa 20.