Barselona održala čas fudbala Realu i osvojila Superkup

January 16, 2023, 7:55 am

Barselona je na dominantan način osvojila Superkup Španije, pobijedivši Real Madrid 3:1 (2:0) pred 70.000 gledalaca u Saudijskoj Arabiji, zemlji koja je platila 40 miliona kako bi bila domaćin pomenutog spektakla.

Barselona pod trenerskom palicom legendarnog Ćavija Ernandesa održala je čas fudbala anemičnom kraljevskom klubu, koji je prvi udarac u okvir gola Ter Štegena uputio tek u 71. minutu.

Dominirali su Katalonci apsolutno svim segmentima igre i potpuno zasluženo su podigli 14. trofej Superkupa Španije u prestonici Saudijske Arabije.

Prvi gol spektakularnog finala postigao je omaleni Gavi u 33. minutu, čime je postao treći najmlađi strelac u istoriji El Klasika, iza Ansua Fatija i legendarnog “kraljevića” Raula Gonzalesa.

U samom finišu prvog poluvremena iskusni Robert Levandovski duplirao je prednost na asistenciju Gavija, koji je bez dileme bio igrač finalnog susreta Superkupa Španije, stao je i rame uz rame sa legendarnim Јohanom Krojfom, koji je na meču Superkupa uspio da bude akter kod tri gola.

U nastavku je Barselona i dalje dominirala, a Gavi je upisao još jednu asistenciju u 69. minutu, kada je spojoio s golom Pedrija, kom nije bilo teško da smjesti loptu iza leđa Tiba Kurtoe.

“Kralj” je bio bio na koljenima i bruku je, donekle, ublažio zvanično najbolji fudbaler svijeta u 2022. godini Karim Benzema koji je postigao pogodak u zaustavnom vremenu 3:1 (2:0).

Barselona je stigla do 98. klupskog trofeja, dok Real Madrid mora da se okrene Primeri, gdje takođe zaostaje za Barselonom koja je na vrhu tabele.