Barsa preko Armanija do finala Evrolige

May 29, 2021, 6:48 am

Košarkaši Barselone plasirali su se u finale Evrolige, pošto su rezultatom 84:82 savladali Armani iz Milana.

Izabranici Šarunasa Jasikevičusa će se za trofej elitnog evropskog takmičenja u nedjelju od 20.30 boriti sa Efesom.

Nakon prvog poluvremena je djelovalo da će Katalonci manje-više rutinski slaviti, ali je Panter donio preokret italijanskom timu.

U posljednjoj četvrtini smjenjivali su se u vođstvu, da bi na oko minut do kraja ekipe bile u potpunom egalu.

Panter je imao šansu da donese trijumf svojoj ekipi, ali je promašio. Na drugoj strani Kori Higins takvu šansu nije propustio, pogodivši u posljednjoj sekundi, čime je donio finale svojoj ekipi.

Najefikasniji pojedinac je bio upravo bivši košarkaš Zvezde sa 23 poena. Vladimir Micov je imao 14, a Ševon Šilds 13 poena, uz pet skokova.

Kod Barse se istakao Nikola Mirotić sa 21 poenom i šest skokova. Nik Kalates je ubacio 17, uz četiri skoka i šest asistencija, Kori Higins je postigao 11, a Pau Gasol 10 poena.

Izvor: srpskainfo