Barsa 7:0, Bajern 5:0, Arsenalu veliki bod

September 14, 2016, 6:57 am

Dominantne predstave Barselone i Bajerna, remi PSŽ i Arsenala, preokret Napolija, te izjednačenje Bešiktaša u 93. minutu obeležili su prve mečeve Lige šampiona.

Barselona je deklasirala Seltik 7:0, uz het-trik Lionela Mesija i četiri asistencije Nejmara, dok je Bajern sa 5:0 zagorčao debi Rostovu.

PSŽ se ispromašivao na Parku prinčeva i igrao samo 1:1 sa Arsenalom, a Arkadijuš Milik je sa dva gola doneo Napoliju 2:1 u Kijevu protiv Dinama.

Anderson Taliska “osvetio” se Benfiki što ga je poslala u Tursku, u 93. minutu je doneo Bešiktašu 1:1 u Lisabonu. Saul Njiges je postigao prelep gol za minimalac Atletiko Madrida protiv PSV-a u Ajndhovenu, dok su Bazel i Ludogorec remizirali 1:1 u Švajcarskoj.

Imali smo sjajno golgetersko veče, 22 gola na sedam utakmica, golmani su odbranili dva penala, a viđena su i tri crvena kartona, dva u Parizu. Duel između Mančester Sitija i Menhengladbaha je odložen zbog obimnih padavina u Engleskoj, a najverovatnije će biti nastavljen u sredu.

Prvog dana na sceni su bila petorica Srba – Ljubomir Fejsa (Benfika) se suočio sa Duškom Tošićem (Bešiktaš), Aleksandar Kolarov je levi bek Mančester Sitija, Nikola Maksimović je ostao na klupi Napolija, dok je Milorad Mažić sudio u Lisabonu.