Banjaluka domaćin završnice Kupa BiH: Četiri želje, jedan trofej

March 7, 2020, 8:36 am

Sportska dvorana “Obilićevo” u Banjaluci za vikend će biti poprište finalnog turnira Kupa BiH za košarkašice. U subotu i nedjelju za trofej će se boriti ekipe Mladog Krajišnika, Čelika, Orlova i RMU Banovići, koja brani naslov.

Nakon što je obavljen žrijeb jasno je da će utakmica polufinalnog para između Orlova i RMU Banovića biti finale prije finala. Biće to peti ovosezonski duel dvije trenutno najbolje bh. ekipe, Banovićanke su slavile u tri navrata, a Banjalučanke u jednom. Takođe, biće ovo repriza prošlogodišnjeg finala u kojem su Banovićanke na svom terenu slavile rezultatom 83:67 i tako drugi put uzastopno osvojile Kup. Ovaj put “orlice” će imati priliku za revanš, a jedan od aduta će im biti i domaći teren.

“Prije svega očekujem da dvorana bude ispunjena i da Banjaluka isprati ovaj jako zanimljivi događaj. Mislim da sve ekipe imaju šanse da osvoje pehar. Mislim da će ovo biti jedna od najzanimljivijih završnica. Nas u polufinalu očekuje ekipa RMU Banovića, što će biti veoma neizvjestan susret od početka do kraja. Kada je rezultat u pitanju, mislim da će faktor sreće igrati značajnu ulogu. Ko bude imao više sreće – taj će u finale. Još jednom ističem da se jako radujem ovoj završnici, koja puno znači našem gradu”, kazala je Dragana Svitlica, trener košarkašica Orlova, koji će pokušati osvojiti prvi trofej Kupa u istoriji kluba.

Prije velikog okršaja trenutno dvije prvoplasirane ekipe u bh. ligi, na teren će izaći ekipe Mladog Krajišnika i Čelika. U duelu ekipa koje su ranije osvajale ovo takmičenje takođe se očekuje velika borba i neizvjesnost. Zeničanke igraju sjajno ove sezone i sigurno je da imaju svoje adute, dok “malene” nikad ne treba otpisivati bez obzira u kakvom sastavu igrale.

Prvo polufinale između Mladog Krajišnika i Čelika igra se u subotu od 17 sati, dok je drugi polufinalni meč Orlovi – RMU Banovići zakazan za 19.30. Veliko finale na programu je u nedjelju od 17 časova.

Inače, treba dodati da je u međuvremenu završen regularni dio sezone u WABA ligi u kojoj su se dva bh. tima predstavila u solidnim izdanjima. U posljednjem kolu Banovićanke su poražene u Kraljevu (58:95), te su sezonu završile na šestom mjestu s omjerom 5-13, dok su košarkašice Orlova doživjele poraz od Crvene zvezde (74:84). Banjalučanke su u debitantskoj sezoni u regionalnom takmičenju imale učinak od četiri pobjede i 14 poraza, što je bilo dovoljno za devetu poziciju. Plasman na završni turnir izborile su ekipe Budućnosti, Celja, Montane i Beroa.