Baksi pobijedili za povrijeđenog Јanisa, serija sa Majamijem se nastavlja (VIDEO)

September 7, 2020, 6:12 am
Košarkaši Milvokija savladali su Majami sa 118:115 poslije produžetka i smanjili vođstvo protivnika na 3:1 u polufinalnoj seriji Istoka.

Јanis Adetokumbo se povrijedio početkom druge četvrtine i napustio teren. Peti meč u seriji igra se za dva dana.

Svašta su preživjeli Baksi u četvrtom meču polufinalne serije Istoka, povredu najboljeg igrača, onda i produžetak i savladali Majami sa 118:115, za ostanak u igri.

Najbolji košarkaš lige Јanis Adetokumbo povrijedio je skočni zglob već početkom druge četvrtine utakmice u Diznivorldu, nije se vraća kasnije na teren, ali je ipak završio meč kao drugi strelac svoje ekipe sa 19 poena.

Ulogu vođe na terenu preuzeo je Kris Midlton, koji je utakmicu završio sa 36 poena, a svoju ulogu u pobjedi Baksa imali su i Lopez i Bledso sa 14, odnosno Hil sa 12 poena,

Na drugoj strani odličan je bio Bem Adebajo, koji je meč završio sa 26 poena, 12 skokova i 8 asistencija, Robinson je dodao 20, Krauder 18, a Batler i Dragić po 17 poena.

Majami je rano došao do dvocifrene prednosti, ali kao da je Јanisova povreda pokrenula ekipu Baksa, koji su smogli snage da stignu prednost rivala, a zatim dođu i do vođstva.

Ipak, poslije 48 minuta košarke nije bilo pobednika, pa se ušlo u posljednjih pet minuta. Neizvjesnost je trajala do posljednjeg zvuka sirene, a Baksi su na kraju izašli kao pobjednici.

Milvoki je tako smanjio prednost Majamija na 3:1 i zadržao nadu da može da postane prva ekipa koja se plasirala u narednu rundu iako je gubila sa 3:0 u seriji.

Peti meč polufinala Istoka na programu je za dva dana.