March 18, 2024, 9:04 am

Atletski klub “Prnjavor” ponovo je bio daleko najuspješniji na kros prvenstvu Republike Srpske u Laktašima sa šest osvojenih titula prvaka, dvije titule vicešampiona i jednom bronzanom medaljom.

Naše članice su apsolutne ekipne pobjednice u ženskoj konkurenciji i tako su nastavile višegodišnju dominaciju u Republici Srpskoj.

Jelena Gajić je dokazala da je najbolja atletčarka Republike Srpske i Bosne i Hercegovine pobijedivši u glavnoj trci seniorki na 4000m.

Naše pionirke jednostavno su blistale šampionke Srpske su postale sestre Jovana Radulović kod starijih pionirki na 1000m, a Neda Radulović kod mlađih pionirki takođe na 1000m, dok je vicešampionska titula pripala Jani Živković osvojivši drugo mjesto iza klupske kolegice Nede.

Pionirke su osvojile ekipno prvo mjesto u Republici Srpskoj.

Pioniri su takođe pokazali svoju dominaciju, David Mirković je ponovo svojio prvo mjesto i titulu prvaka Republike Srpske na 2000m, dok je mladi Marko Blagojević osvoji treće mjesto i bronzanu medalju.

Pioniri su ekipno osvojili drugo mjesto i vicešampionsku titulu prvaka Republike Srpske.

Odlične nastupe su imali Sofija Makivić, Filip Radulović i Gregor Kašić koji su na ovom prvenstvu ostali bez osvojenih medalja.