Arsenal i Siti bez pobeda, Lester ponovo na vrhu!

January 14, 2016, 9:23 am

Bajka se nastavlja! Lester ponovo deli prvo mesto na tabeli sa Arsenalom, posle mečeva 21. kola Premijer lige. “Lisice” su na gostovanju Totenhemu odnele sva tri boda golom Roberta Huta u 83. minutu susreta.

Arsenal je do samog finiša imao u rukama pobedu i važna tri boda sa “Enfilda”, ali je Džo Alen Vengeru pomrsio računicu.

U spektakularnom meču u Liverpulu, domaćin je prvi poveo golom Firmina. Remzi donosi izjednačenje “tobdžijama”, ali Brazilac svojim drugim golom na meču ponovo donosi prednost svojoj ekipi.

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 2:2, pošto je Olivije Žiru u 24. minutu doneo izjednačenje Arsenalu. Isti igrač u nastavku donosi prednost gostima, da bi Alen u finišu postavio konačan rezultat – 3:3.

Remi Arsenala mogao je da iskoristi Mančester siti, ali je odigrao samo 0:0 sa Evertonom na svom “Etihadu”.

Čelsi nikako da veže dve pobede. “Plavci” su imali prednost protiv Vest Broma sve do 86. minuta, kada je Meklin zatresao mrežu i još jednom ove sezone zabrinuo Romana Abramoviča.

Čelsi je dva puta vodio na meču, golom Aspilikuete i autogolom Mekaulija, ali su se gosti iz Birmingema dva puta vraćali u život. Ivanović je odigrao ceo meč, dok je Matić u igru ušao u 78. minutu.

Sautempton je odigrao još jedan dobar meč pred svojim navijačima, savladavši sa 2:0 ekipu Votforda. Šejn Long je doveo domaće do prednosti, dok je konačan rezultat postavio Dušan Tadić samo dva minuta pošto je ušao u igru sa klupe.

Goleade su viđene u Stouku i Svonsiju.

“Grnčari” su sa 3:1 slavili protiv Noriča, iskoristivši činjenicu da su gosti od 31. minuta igrali sa igračem više na terenu.

Crveni karton zaradio je i Kajl Noton u ekipi Svonsija, što je pomoglo Sanderlendu da dođe do trijumfa od 4:2, uz tri pogotka iskusnog Džermejna Defoa.

Rezultati i strelci 21. kola:

Čelsi – VBA 2:2 (Aspilikueta 20, Mekoli autogol 74 – Gardner 33, Meklin 86)

Mančester siti – Everton 0:0

Sautempton – Votford 2:0 (Long 17, Tadić 74)

Stouk – Norič 3:1 (Volters 49, Hoselu 67, Benet autogol 78 – Houson 55)

Svonsi – Sanderlend 2:4 (Sigurdson 21 penal, Ajev 40 – Defo 3, 62, 86, van Anholt 49)

Liverpul – Arsenal 3:3 (Firmino 10, 19, Alen 90 – Remzi 14, Žiru 25, 55)

Totenhem – Lester 0:1 (Hut 84)