Armin Sinančević osvojio srebro u Minhenu

August 16, 2022, 8:16 am

Srpski bacač kugle Armin Sinančević osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Minhenu. On je vodio poslije prve dvije serije na čuvenom Olimpijskom stadionu, ali je na kraju završio takmičenje kao drugoplasirani iza Hrvata Filipa Mihaljevića koji je osvojio zlato.

Prvi hitac Sinančevića bio je odličan 21,07 metara, dok je Asmir Kolašinac bacio nešto slabije u prvoj seriji (19,64). U drugoj je srpski šampion prestupio, ali se izdvojio kao lider, dok je Kolašinac bacio za cenntimetar bolje.

Izgledalo je da će Sinančević moći do zlatne medalje i titule šampiona Evrope kada je u trećoj seriji bacio 21,24 metara i pobjegao najbližim pratiocima Hrvatu Mihaljeviću i Čehu Staneku koji su bacali identično u drugoj seriji – 21,05 metara.

Ali onda je uslijedio šok. Mihaljević je u svom trećem bacanju bacio 21,27, a potom u četvrtom i nedostižnih 21,53 metara što mu je donijelo na kraju zlatnu medalju.

Armin Sinančević je u petoj seriji bacio 21,39 i tako prestigao Čeha Staneka na drugom mjestu, ali nije mogao u posljednjoj šestoj da ugrozi šampiona Mihaljevića bacivši 21,32 metara.

Bronza je na kraju pripala Čehu Tomašu Staneku koji je bacio 21,26 metara.

Drugi predstavnik Srbije u finalu Asmir Kolašinac završio je takmičenje na osmom mjestu sa najboljim hicem 20,15 metara u posljednjoj šestoj seriji.